Bērnības sajūtas ir ceļamaize dzīvei

MMLN02112017s

"Maziem mirkļiem ir liela nozīme” – tā saucas Labklājības ministrijas iniciatīva, kas motivē Latvijas ģimenes pavadīt kopīgo laiku kvalitatīvi.

Iniciatīvas ietvaros divu mēnešu garumā tiek veikta pastiprināta vērtību kampaņa, kuras mērķis ir skaidrot un parādīt kvalitatīvas laika pavadīšanas iespējas un to pozitīvo ietekmi, kas sekmē veselīgas personības veidošanos un ģimenes kopības stiprināšanu.

Iniciatīva ir balstīta jaunākajos psiholoģijas un vērtību pētījumos. Apzinoties vecāku aizņemtību un dzīves steidzību, kampaņas centrālais vēstījums runā par pozitīvām izmaiņām, ko ir spējīga piedzīvot katra ģimene, kvalitatīvi pavadot kopā 15-20 minūtes dienā.

MMLN02112017

Kampaņas ietvaros šodien Salaspils sociālajā centrā tika rīkots seminārs vecākiem. Pasākumu atklāja labklājības ministrs J. Reirs. Viņš apbalvoja Salaspils stiprākās ģimenes, kuras ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus. Īpašos pulksteņus no ministra saņēma Korbu ģimene, Prošinu ģimene, Riekstiņu ģimene, Muhnoviču ģimene un Liepu ģimene.

Klātesošos sveica arī Salaspils domes priekšsēdētājs R. Čudars.

Semināru vadīja trīs meitu tēvs Armands Simsons un psiholoģe Kristīne Balode. "Vecāku uzdevums un atbildība ir radīt bērnam apstākļus, kuros viņam ir iespējas augt un attīstīties kā fiziski un garīgi veselai personībai. Mūsdienās papildus katra pieaugušā paša zināšanām un intuitīvajai jušanai, kā to paveikt, ir pieejams milzīgs atbalstošas un izglītojošas informācijas daudzums, lai mēs šajā lielajā savas dzīves izaicinājumā nejustos vieni un neapjuktu. Tomēr vienu vienkāršu patiesību mēs bieži mēdzam aizmirst – bērnam no dzimšanas un arī pieaugot, ir nepieciešams vecāku laiks un uzmanība. Reizēm mēs, vecāki, tik ļoti aizraujamies ar to, kā izaudzināt "veiksmīgu" personību, ka aizmirstam, cik nozīmīgs ir laiks, ko varam pavadīt kopā - savstarpēji ieinteresēti un klātesoši. Tas ir laiks, kurš bērnam ļaus justies mīlētam. Laiks, kad bērnam ir iespēja mācīties no vecāka darīšanas piemēra, vecākiem ir iespēja vērot un pamanīt bērna izdošanās un grūtības, lai iespējami labāk viņu atbalstītu. Bērnam ir iespēja pārrunāt savas domas un sajūtas, tādējādi veidojot spēcīgu vecāka un bērna savstarpējo saikni, kas viņā attīstīs pašpaļāvību un drosmi aktīvi pašrealizēties ikvienā dzīves jomā arī pieaugušā vecumā," uzsver psiholoģe Kristīne Balode.

Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece Malda Caune pateicas visiem, kuri apmeklēja šo pasākumu. “Seminārs patiešām noritēja ļoti pozitīvā gaisotnē. Man īpaši iekrita sirdī ministra vārdi, ka ikviens mirklis, kuru jēgpilni varam pavadīt kopā ar savu ģimeni, ir ieguldījums mūsu bērnos un viņu nākotnē. Bērnības atmiņu siltums ir ceļamaize visai turpmākajai dzīvei," saka Malda Caune.

Projekta „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” ietvaros ir izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem. Šo informatīvo e-bukletu var saņemt ikviens interesents, jo tas ir brīvi lejupielādējams šeit.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis