Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jaunais atkritumu apsaimniekotājs sola laboties

Oktobrī atkritumu apsaimniekošanu Salaspils novadā pārņēma SIA „Eco Baltia Vide”. Pamatojoties uz „Publisko iepirkumu likumu”, pašvaldība rīkoja atklātu konkursu, kurā uzvarēja tieši šis uzņēmums, piedāvājot zemāko cenu par pakalpojumu.

Salaspilī jau vairakkārt ir notikusi atkritumu apsaimniekotāju nomaiņa, un katras pārmaiņas ir saistītas ar zināmu neizpratni un varbūt pat nelielu pretestību, taču šobrīd, šķiet, problēmu ir pārāk daudz.

Kopš 1. oktobra ir pagājušas nedaudz vairāk kā divas nedēļas. Tas nav ilgi laika ziņā, bet ir daudz, ja paraugāmies uz atkritumu konteineriem daudzdzīvokļu namu pagalmos un pie savrupmājām. Tuvākās nedēļas laikā pašvaldība sekos notikumu attīstībai un reaģēs atbilstoši. Cerams, ka pavisam drīz situācija ar atkritumu apsaimniekošanu novadā uzlabosies.

Visus iedzīvotāju sūtītos jautājumus un sūdzības apkopojām un nosūtījām SIA „Eco Baltia Vide”. Lūk, arī svarīgākais.

Kāpēc tika mainīts atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums?

Saskaņā ar atklātā konkursa iepirkuma rezultātiem Salaspils novada dome šā gada 28.aprīlī pieņēma lēmumu, ka no 2014.gada 1.oktobra Salaspils novadā būs jauns atkritumu apsaimniekotājs un turpmākos gadus šo pakalpojumu sniegs vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eco Baltia Vide”.

SIA „Eco Baltia Vide” atklātajā konkursā starp visiem pretendentiem piedāvāja zemāko atkritumu apsaimniekošanas maksu.

Kāpēc jāslēdz līgums?

Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 16.pantu, ikviens sadzīves atkritumu sākotnējais radītājs vai valdītājs piedalās pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, ievērojot normatīvos aktus par atkritumu apsaimniekošanu, tai skaitā pašvaldības saistošos noteikumus. Viņa pienākums ir noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu un pārvadāšanu ar pašvaldības noteikto atkritumu apsaimniekotāju un segt visas izmaksas, kas saistītas ar viņa radīto sadzīves atkritumu, tai skaitā sadzīvē radušos bīstamo atkritumu apsaimniekošanu.      

Kāpēc par atkritumu apsaimniekošanu jāmaksā vairāk?

SIA „Eco Baltia Vide” atklātajā konkursā piedāvāja zemāko cenu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem. Saskaņā ar 2014.gada 22.maijā noslēgto līgumu ar Salaspils novada domi no 1.oktobra iedzīvotājiem par sadzīves atkritumu izvešanas pamata pakalpojumiem būs jāmaksā 5.05 eiro kubikmetrā (eiro/m3), ieskaitot PVN. Salīdzinot ar SIA „Ragn-Sells”, SIA „Eco Baltia Vide” atkritumu apsaimniekošanas maksa Salaspils novadā atšķiras tikai par 0,10 eiro kubikmetrā (m3). Tātad, piemēram, par 240 litru konteinera iztukšošanas reizi izmaksas ir mainījušās tikai par 0,024 eiro.

Kur un kā  var noslēgt līgumu?

SIA „Eco Baltia Vide” jau kopš 1.augusta nodrošināja iespēju noslēgt jaunos līgumus  Salaspilī, Skolas ielā 7, 1.stāvā. Klientu konsultanti Salaspilī apmeklētājus pieņems arī vēl visu oktobri šādos laikos:

Pirmdienās no plkst.10.00 līdz 19.00
Otrdienās no plkst.8.00 līdz 17.00
Trešdienās no plkst.8.00 līdz 17.00
Ceturtdienās no plkst.9.00 līdz 18.00
Piektdienās no plkst.8.00 līdz 17.00.

Līgumus var noslēgt arī Rīgā, Maskavas ielā 240, 3.stāvā katru darbadienu no plkst.8.30-17.

Kādi dokumenti jāņem līdzi?

Līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pase, ID karte vai vadītāja apliecība), kā arī precīzai adresi, kurā būs jānodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi.

Kur var iepazīties ar līgumu?

Ar līgumu, ko ir saskaņojusi Salaspils novada dome, var iepazīties SIA „Eco Baltia Vide” mājaslapā: http://vide.ecobaltia.lv/salaspilsregions/lv/klientu-serviss/ligumu-slegsana-salaspils-novada/

Kāpēc nevar noslēgt līgumus elektroniski?

Sadarbībā ar pašvaldību uzņēmums nodrošina iespēju klientiem noslēgt līgumu uz vietas, kā arī šobrīd to iespējams izdarīt, sazinoties ar EBV klientu apkalpošanas speciālistiem.

Kā rīkoties, ja ir samaksāts par atkritumu izvešanu jau līdz gada beigām?

Ja ar iepriekšējo atkritumu apsaimniekotāju bijāt norēķinājies avansā, Jums ir tiesības prasīt iepriekšējām atkritumu apsaimniekotājam atmaksāt avansā samaksāto rēķinu (tālr. 67142541).

Vai atkritumi tiek izvesti bez līguma?

No šā gada 1.oktobra atkritumi tiek izvesti tikai SIA „Eco Baltia Vide“ klientiem, kuri ir noslēguši līgumu.

Kāpēc netika izsūtītas vēstules, ka jānoslēdz jauns līgums? Kāpēc iedzīvotāji netika informēti par izmaiņām?

Iepriekšējais atkritumu apsaimniekotājs nav tiesīgs mums nodot savu klientu kontaktinformāciju, tāpēc vēstuļu izsūtīšanas iespēja, nepārkāpjot datu aizsardzības prasības, iedzīvotājiem ir ierobežota.

Lai sasniegtu maksimāli plašāku Salaspils novada iedzīvotāju skaitu, vairākkārt publicējām informāciju gan Salaspils.lv, gan izdevumā „Salaspils Vēstis”, regulāri publicējam arī informāciju savos sociālajos tīklos un mājaslapā.

Tāpat par to, ka novadā mainīsies atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs, ziņoja vairāki nacionālie un reģionālie mediji.

Papildu tam sagatavojām arī informatīvus plakātus, kas ir izvietoti novadā, lai informētu iedzīvotājus par gaidāmajām izmaiņām. Savukārt iepriekšējais apsaimniekotājs, izsūtot klientiem rēķinus, sniedza informāciju, ka  mainīsies atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs un ir jānoslēdz jauni līgumi ar SIA „Eco Baltia Vide”.

Kāpēc par atvērtu konteinera vāku būs jāmaksā sods?

Līguma punkts par vāka aizvēršanu, jau vairākas nedēļas ir izņemts no līguma. Tas ir palicis redakcijā, kas nosaka, ka, ja konteinera vāks ir atvērts, jo tajā ir lielāks atkritumu apjoms nekā konteinera tilpums. Tādā gadījumā tiek prasīta papildus maksa par papildus atkritumu apjomu.

Maksa par pakalpojumu tiek aprēķināta atbilstoši atkritumu apjomam, kas ir vienāds ar klienta izvēlētā konteinera tilpumu, kas norādīts līgumā. Ja konteinera vāks būs vaļā, bet atkritumu apjoms nepārsniegs konteinera tilpumu, tad samaksa par papildu atkritumu apjomu netiks piemērota. Samaksa par papildu atkritumu apjomu tiks noteikta tikai gadījumos, ja atkritumu konteiners būs pārpildīts.

Ja konteiners ir pārpildīts (vāku nevar aizvērt), tad SIA „Eco Baltia Vide” rodas papildu izmaksas gan par atkritumu transportēšanu, gan noglabāšanu poligonā. Turklāt, ja konteineram ir atvērts vāks, tad lietus, sniega laikā konteinerā nonāk nokrišņi, kas palielina atkritumu svaru.

Kāpēc atkritumi ir jāievieto plastmasas maisiņos?

Lūgums ievietot nešķirotos sadzīves atkritumus maisiņos ir saistīts ar to, ka pie atklātiem sadzīves atkritumiem rodas papildu smakas un arī paši konteineri ātri kļūst netīri un neestētiski. Tāpat, ja sadzīves atkritumi ir ievietoti maisiņus, tad pie konteineru mehāniskās iztukšošanas samazinās iespēja, ka tie tiks izbārstīti.

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka līgumā nav paredzētas nekādas sankcijas, ja atkritumi nebūs ievietoti maisiņā.

Līgums ir noslēgts, bet atkritumi netiek izvesti?

Atkritumu izvešana notiek saskaņā ar grafiku, kas fiksēts līgumā. Piemēram, ja līgumu noslēdzat pirmdienā, nosakot, ka izvešana notiks reizi nedēļā pirmdienās, tad pirmā izvešanas reize būs pēc nedēļas.

Līgumā noteikts, ka atkritumu izvešanu Salaspils novadā nodrošinām no plkst.6:00 līdz 23:00, tāpēc aicinām nesatraukties, ja plkst.18 konteiners vēl nav izvests.

Tāpat aicinām ņemt vērā, ka atkritumu izvešanas laiks katrā reizē var atšķirties, jo maršruti tiek veidoti katrai dienai atsevišķi, ņemot vērā adrešu skaitu un arī prognozējamo atkritumu apjomu.

Mūsu šoferīši vēl apgūst Salaspils adreses un maršrutus, tāpēc aicinām būs saprotošiem. 

Lūdzam ņemt vērā, ka gadās arī tehniskas problēmas (piemēram, saplīst automašīna), ko iepriekš nevaram prognozēt, un kas var aizkavēt darbu izpildi. Gadījumos, ja atkritumus nebūsim izveduši saskaņā ar noteikto grafiku, tas tiks izdarīts divu dienu laikā un par papildu atkritumu apjomu netiks piemērota papildu samaksa.

Kāpēc neatbild klientu apkalpošanas tālruņi?

Tā kā virkne iedzīvotāju līgumus slēdz pēdējā brīdī, mūsu klientu konsultantiem šobrīd ir jāatbild uz lielu zvanu skaitu. Gadījumos, ja neizdodas uzreiz sazvanīt klientu apkalpošanas konsultantus, lūdzam rakstīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Kāpēc daudzviet pie daudzdzīvokļu mājām Salaspilī netiek izvesti atkritumi?

Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā organizē dzīvojamās mājas pārvaldnieks vai cita dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarota persona, kas viņu vārdā noslēdz attiecīgu pakalpojumu līgumu. Ja namu apsaimniekotājs nav noslēdzis līgumu, tad arī mums nav pamata sniegt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus.

Vai tiks nodrošinātas atkritumu šķirošanas iespējas Salaspilī?

SIA „Eco Baltia Vide” turpinās attīstīt atkritumu šķirošanas iespējas Salaspilī. Publiski pieejamos šķirošanas punktos, kas izveidoti visā novadā, izvietosim papildu konteinerus stikla šķirošanai, jo daudzviet to trūkst. Drīzumā SIA „Eco Baltia Vide” mājaslapā būs pieejama arī Salaspils šķirošanas vietu karte.

 

„Ir jāatzīst, ka atkritumu apsaimniekotāja nomaiņa novadā nav notikusi tik korekti, kā gaidījām. Konkursa uzvarētājs – jaunais atkritumu apsaimniekotājs nav veicis visas nepieciešamās darbības, lai šo darbu pārņemšana novadā notiktu laicīgi un nesāpīgi.mazs raimonds

Ņemot vērā pienākošās sūdzības, Salaspils pašvaldība ir brīdinājusi uzņēmumu par sekām, kas var iestāties, ja tuvākajā laikā netiks novērsi konstatētie trūkumi.

Pašvaldības vadības vārdā atvainojos visiem par neērtībām. Esam saņēmuši apliecinājumu no SIA „Eco Baltia Vide, ka visas problēmas tiks atrisinātas nekavējoties.

Patiesā cieņā – domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.”

 

SIA „EcoBaltia Vide” izpilddirektors Ingus Vilks:

Darām visu, lai šis pārmaiņu posms būtu iespējami īsāks. Tuvāko nedēļu laikā situāciju atrisināsim, lai visiem klientiem, kuri noslēgušu līgumu, izvešana notiktu saskaņā ar grafiku.Inguss Vilks

Diemžēl ir situācijas, ko mēs nevaram prognozēt un paredzēt. Turklāt ikvienas pārmaiņas prasa pielāgošanās laiku un var radīt kādas neērtības. Tomēr no savas puses darām visu iespējamo, lai šīs situācijas pēc iespējas ātrāk atrisinātu.

Klientiem, kuriem kādu tehnisku iemeslu dēļ, atkritumu izvešana kavējas, tiks nosūtīta īsziņa uz viņa noradīto mobilo tālruni. Saskaņā ar līgumu šādos gadījumos mums atkritumu izvešana jānodrošina divu dienu laikā. Par šajā laikā radušos papildu atkritumu apjomu netiek piemērota samaksa.

Klienti, noslēdzot līgumu, var izvēlēties sev ērtāko saziņas veidu – e-pastu un/vai vēstuli pa pastu. Mēs aicinām klientus pieteikties rēķinu un informācijas saņemšanai e-pastā, jo tas būs ātrāk, lētāk un ērtāk. To atzīst arī klienti, jo lielākā daļa izvēlējušies saziņu e-pastos. Ja klients ir gatavs norādīt savu mobilā tālruņa numuru, tad aktuālo informāciju, piemēram, par izvešanas grafika maiņu, viņam nosūtam arī īsziņā.

Jāatgādina, ka atkritumu izvešanas pakalpojumi tiek nodrošināti iedzīvotājiem, kuri noslēguši līgumu, tādējādi kļūstot par mūsu klientiem. Līgumus iedzīvotāji varēja noslēgt jau no 1.augusta, bet līdz 1.oktobrim to bija izdarījuši tikai nedaudz virs 20%, tāpēc arī šobrīd veidojas pārslogoti maršruti un telefonlīnijas.

Mēs atvainojamies Salaspils novada iedzīvotājiem par neērtībām, kas radušās šajā pārmaiņu posmā. No savas puses darām un darīsim visu, lai šis posms noslēgtos iespējami ātrāk.

Salaspils novada iedzīvotāju iesūtītie jautājumi un pretenzijas:

Zinta: „Labdien! Kopš atkritumu izvešanas konkursā uzvarēja „Eco Baltia vide”, TEC-2 ciemats grimst atkritumos. Noteikumi iedzīvotājiem, kurus dzirdēju TV ziņās, ir neizpildāmi un vērsti uz cenas pacelšanu.

1. Nav iespējams vecam cilvēkam pacelt smago miskastes vāku un to aizvērt.

2. Ja miskastes neizved, maisiņi krājas tām līdzās.

3. Dārziņu iemītnieki bieži te nomet savus maisiņus.

Jautājumi: Kāpēc tika mainīts atkritumu izvedējs? Līdz šim mums ne reizi nenācās būt neapmierinātiem. Kad sāksies regulāra atkritumu izvešana? Kādēļ pieņemti šādi reāli neizpildāmi noteikumi?”

Jānis: „Vēlos noskaidrot, vai sadzīves atkritumus no Meža ielas 7;7A;9;9A arī kādreiz izvedīs? 8. oktobra vēlā vakarā parādījās atkritumu izvedējs, bet diemžēl izveda tikai daļu atkritumu. Atkritumi nav izvesti jau nedēļu. Kādi būtu reāli  piedāvājumi no pašvaldības puses, ko darīt iedzīvotājiem?”

Dāvis: „Labdien! Kāpēc Salaspils novada dome saviem iedzīvotājiem uzspiež ne tik labu atkritumu apsaimniekošanas firmu kā SIA „Eco Baltia Vide”, kura ne vienu reizi vien ir rādīta TV par savu nekvalitatīvo darbību? Kas tas par absurdu, ka miskastes vākam ir jābūt ciet ( par to, ja būs kaut nedaudz vāks vaļā tiek draudēts ar soda naudu)? Jau tagad Salaspilī var redzēt neizvestas miskastes.”

Monika: „Salaspils novada domes iepirkumā arī uzvarēja SIA „Eco Baltia Vide”.
Cienījamie šā SIA dalībnieki, paskatieties, kas notiek jūsu uzņēmumā:
1) informatīvie tālruņi nav sazvanāmi;
2) līgumu slēgšana - tagad jau notiek ar kurjera starpniecību, elektroniski, SIA „EBV” ir kārtība, ka klientam jāiet pie jums divas reizes, aiznesot līgumu un tad saņemot parakstītu savu eksemplāru.

Un vēl ir daudz citas lietas.
Kurā vietā jums ir klients? Un tā jūs cerat ilgi eksistēt šai tirgū?”

Inga: „Labdien! Mani interesē konkrēts jautājums, cik ilgi mums, Cekules iedzīvotājiem, jāgaida, kad tiks nomainīts atkritumu apsaimniekotājs? 01.10.2014. ir paņemta kompānija, kas vispār nesaprot, kas viņai jādara, izturas rupji, augstprātīgi, neceļ telefonus, ja izdodas sazvanīt, tad uz jautājumu, kad tiks izvesti atkritumi, met telefonu nost. Par ko mums jāmaksā, par nesniegtiem pakalpojumiem un saņemtu nievājošu attieksmi?”

Inga: „Labdien! Vēršos pie jums jautājumā par jaunajiem atkritumu apsaimniekotājiem. Kad saņēmām info, ka no 1.oktobra Salaspils dome noslēgusi līgumu ar jaunu atkritumu apsaimniekotāju, kurš pārņem arī esošos konteinerus, šķita, ka viss ir kārtībā un tendēts uz progresu. Līdz pēdējai dienai gaidījām kādu ziņu par jaunajiem līgumiem vai automātisku veco līgumu pārņemšanu, bet tā arī nesagaidījām. Paredzētajā atkritumu izvešanas dienā neviens neatbrauca. Kad zvanīju uz jauno firmu, man paziņoja, ka jābrauc slēgt jaunais līgums uz vietas. Nav saprotams, kādēļ mūsdienās šādas darbības nav iespējamas veikt elektroniski? Vai nākamreiz, izsludinot jaunus konkursus, nevajadzētu iekļaut punktus, kas atvieglotu arī iedzīvotāju intereses? Jo, ja godīgi, nav saprotams, kā nopietnai kompānijai nav pieejams šāds pakalpojums.”

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis