Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ar vērienīgu koncertprogrammu atklāj “Rīgavas” telpas

Rīgavas atklāšana

3. un 4. maijā Salaspilī ar plašu kultūras programmu notika oficiālā “Rīgavas” telpu atklāšana pēc renovācijas. Salaspils kultūras nama kolektīva vārdā sakām lielu paldies ikvienam, kas šajās dienās ciemojās pie mums. Divās svētku dienās uzņēmām vairāk kā 700 apmeklētājus, un varam droši teikt – atjaunotās “Rīgavas” durvis nu ir plaši atvērtas!

Svētkus iesākām jau 3. maijā ar Lindas Leen un Riharda Lībieša (ģitāra) akustisko programmu. Salaspilī izskanēja Lindas un Riharda autormūzika, ko mākslinieki radījuši kopā un katrs savā mūzikas ceļā, fragmenti no programmām "Introversijas" un "Sapnis par vasaras nakti", kā arī spilgtākās pasaules mūzikas interpretācijas.

Savukārt 4. maijā svinīgajā ceremonijā ar lentītes griešanu lietošanā nodotas atjaunotas, laikmetam atbilstošas, tehniski aprīkotas un drošas “Rīgavas” telpas.

Pēc oficiālās daļas visi interesenti tika aicināti apskatīt “Rīgavas” tautastērpu izstādi, kā arī baudīt svētku koncertu par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai. 

Svētku koncertu iesākām ar “Trio Angelicus” - Elīnas Šimkus (soprāns), Ievas Šablovskas (arfa) un Sondras Lejmalnieces veidotu latviešu komponistu koncertprogrammu "Latvijas dvēseles dziesmas". “Trio Angelicus” īpašo skanējumu rada trīs siltu tembru apvienojums – augsta sievietes balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums. 

Koncerta otrajā daļā baudījām pašu latviskāko, kas mums ir – latviešu tautas deju. Klātesošos ar raitiem deju soļiem priecēja kupls dejotāju skaits – jauniešu deju kolektīvi “Austriņš” un “Ūsiņš”, kā arī vidējās paaudzes deju kopa “Ūsa” un senioru deju kolektīvs “Rīgava”.

Dienas izskaņā nedaudz citādus ritmus piedāvāja Nila Īles Pasaules mūzikas apvienības “Kanisaifa” mazais sastāvs – intuitīvo sajūtu un skaņu apvienība “Mistērijas”. Grupa “Kanisaifa” ir īpaša ar to, ka savā mūzikā ar ļoti plašu instrumentu klāstu apvieno pasaules un latviešu etnomūzikas noskaņas, tādējādi radot jaunu skanējumu – sākumā sniedzot meditatīvu noskaņu, vēlāk jau aizraujot apmeklētājus ar dažādiem ritmiem un improvizācijām.

Pasākuma viesi tika cienāti ar latviskiem ēdieniem pie balti tērptiem galdiem. 4. maija svētku koncertā un pasākumā ieeja bija bez maksas – kā īpaša dāvana salaspiliešiem Latvijas svētkos. Saules mūžu Latvijai!

Ilona Krastiņa, Salaspils kultūras nama sabiedrisko attiecību speciāliste

FOTO: Ilona Krastiņa

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis