Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ar plašu pasākumu programmu aizvadīta Zinātnieku nakts

GGnstitūta vēstures_liecību_izpēte

28. septembrī jau trīspadsmito reizi norisinājās tradicionālā Eiropas Zinātnieku nakts, kuras tēma bija “Zinātne, kas veido mūs”, un tās vēstījums – zinātne ir daļa no kultūras vērtībām.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kurā piedalās vairāk nekā 300 pilsētas, popularizējot zinātni un tās sasniegumus, tai skaitā deviņas Latvijas pilsētas – Rīga, Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils un arī Salaspils.

Salaspils pamatoti tiek dēvēta par zinātnes pilsētu, jo šeit joprojām aktīvi norit pētnieciskais darbs, un šī pasākuma ietvaros LVMI “Silava”, Nacionālajā botāniskajā dārzā un Bioloģijas institūtā zinātnei veltītās aktivitātes pulcēja vairāk nekā četrus simtus apmeklētāju no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Pasākuma programma bija ļoti plaša un daudzpusīga un ikviens pasākuma apmeklētājs varēja atrast sev ko saistošu.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” projekta “NIGHTLV-2018-2019”  (granta līguma nr.819129) ietvaros, kā arī LVMI “Silava” un Nacionālā Botāniskā dārza pasākumus līdzfinansēja Salaspils novada pašvaldība.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis