Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ar piemiņas vietas atklāšanu, lāpu gājienu un koncertu atzīmēta Lāčplēša diena

Lāčplēša diena_2018_07

Lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus, Lāčplēša dienā visā Latvijā notika dažādi piemiņas pasākumi. Arī  salaspilieši, spītējot vējam, vienojās lāpu gājienā pa Salaspils galvenajām ielām.

Taču pirms tradicionālā lāpu gājiena Salaspils Vecajos kapos tika atklāta salaspiliešiem - Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltītā stēla. Ar mūsu novadu - tolaik visai nelielo Salaspili ir saistīti veseli desmit šī apbalvojuma nesēji. Piemiņas brīdī klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, par slavenajiem novadniekiem vairāk pastāstīja Daugavas muzeja direktors Zigmārs Gailis, bet svētbrīdi noturēja Salaspils luterāņu draudzes priekšnieks Andris Reiters. Ceremonijā piedalījās arī 19.kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi, kuri atdeva godu, izšaujot septiņas zalves. Klātesošie godināja Salaspils novada "Lāčplēšu" piemiņu, noliekot ziedus un aizdedzot svecītes.

Lāčplēša dienas gājienā šogad piedalījās rekorda liels dalībnieku skaits – ap 800. Lielais vējš dzēsa lāpas, taču nespēja apdzēst prieku par tautas vienotības sajūtu. Mazi un lieli, jaunieši, vecāki un vecvecāki – tajā vakarā visi bijām kopā, lepni par savu pilsētu, lepni par savu valsti. Īpašs prieks bija par simtgades mazuļiem, kas ratiņos brauca savā pirmajā lāpu gājienā.

Pirms gājiena pie Salaspils sporta nama klātesošos priecēja pūtēju orķestris “Salaspils” un ceļa vārdus sacīja aktieris Gundars Silakaktiņš. Kopā ar zemessargiem un jaunsargiem salaspilieši devās pa Skolas un Rīgas ielu līdz kultūras namam “Rīgava”, kur klātesošos uzrunāja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Pasākuma apmeklētāji varēja sasildīties ar karstu tēju, ko sagatavoja Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Salaspils draudze. Aktieri Gundars Silakaktiņš un Zane Dombrovska izpildīja skaistākās latviešu patriotiskās dziesmas, un pasākuma noslēgumā visi tika aicināti kultūras nama telpās noskatīties Zigmāra Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis” 1988.gada ierakstu.

Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt šo skaisto pasākumu. Paldies gājiena dalībniekiem par kopā būšanu, par smaidiem un pozitīvām emocijām!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis