Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Alkohols interesē vairāk nekā savi bērni

Pagājušās nedēļas sākumā bija nepieciešama Salaspils pašvaldības policijas, Sociālā dienesta un Bāriņtiesas darbinieku iesaistīšanās situācijā, kad bija jāgādā par trīs mazu bērnu drošību un labklājību. Par šo notikumu jau daļēji informēja arī raidījums “Degpunktā”.

Lai saņemtu pārtikas pakas, Sociālajā dienestā ieradās kāda problēmu mākta ģimene, tiesa, gan ģimenes māte, gan viņas vīrs apmeklējuma laikā jau bija manāmi iereibuši. Tas Sociālā dienesta darbiniekos raisīja bažas par trīs mazgadīgo bērnu drošību, tāpēc, piesaistot Pašvaldības policiju un Bāriņtiesu, tika apmeklēta ģimenes dzīves vieta, kur patiešām atradās divi 2016. gadā un viens 2007. gadā dzimis bērns bez vecāku uzraudzības. Mazākie bērni bija ietīti vilnas segās, neraugoties uz to, ka tobrīd ārā un telpā valdīja aptuveni 30 grādu karstums. Visi trīs bērni bija nekopti, dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi.

Kamēr pašvaldības dienestu darbinieki lēma, kā rīkoties tālāk, atklājās, ka savus bērnus novārtā pametusī māte un viņas vīrs šajā pat laikā reibumā vizinās pa Salaspili.

Sociālā dienesta rīcībā bija informācija, ar kādu automašīnu pārvietojas šis pāris, tāpēc jau drīz pēc informācijas saņemšanas pašvaldības policijas ekipāža pilsētā pamanīja “Volkswagen” automašīnu, kas pārvietojās “streipuļojot”, turklāt ar pusatvērtām šofera durvīm.

Pēc automašīnas apturēšanas policija konstatēja, ka vadītājs –ģimenes galva – ir vairāk nekā divu promiļu reibumā un dzerot jau vairākas dienas. Automašīnā atradās arī iereibusī bērnu māte.

Nekavējoties tika izsaukta ceļu policija, un atklājās arī tas, ka iereibušajam vīrietim tiesības ir nevis palikušas mājās, kā viņš apgalvoja, bet to nav vispār.

Ņemot vērā, ka par šādu pārkāpumu draud kriminālatbildība, aizturētais tika nodots Valsts policijas darbinieku pārziņā un taisnā ceļā nogādāts galvaspilsētā, savukārt māte drīkstējusi atgriezties dzīvesvietā, kur gan neviens viņu vairs negaidīja, jo bērni jau bija nogādāti krīzes centrā.

Salaspils novada bāriņtiesa lems, vai ģimenei atjaunot aizgādniecības tiesības, vai tomēr bērni kādu laiku vēl būs šķirti no vecākiem. Šis lēmums tiks pieņemts, ņemot vērā gan pāra tālāko rīcību pēc šī incidenta, gan to, vai viņi spēs savākties, metīs pie malas grādīgos un nostāsies atpakaļ uz ceļa. Taisnības labad gan jāatzīst, ka šobrīd “ģimenes galva” ir atgriezies dzīvesvietā, abi kopā ar bērnu māti ir jau redzēti “kunga prātā” un īpaši neinteresējas par bērnu likteni. 

Sižets raidījumā "Degpunktā"

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis