Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aizsaulē aizgājis Goda salaspilietis Emīls Kūmiņš

kuminsAizsaulē devies Goda salaspilietis un ilggadējs enerģētikas nozares speciālists Emīls Kūmiņš. E. Kūmiņš dzimis 1929. gadā Palsmanes ciemā amatnieka ģimenē. Beidzis Gaujienas vidusskolu. Latvijas Valsts universitātes Mehānikas fakultātes Elektrotehnikas nodaļa 50. gados gatavoja inženierus, specializējot tos arī hidroelektrostaciju jomā. Viens no viņiem bija Emīls Kūmiņš, kurš iegūtās zināšanas lika lietā Daugavas enerģētisko objektu būvē un ekspluatācijā. 1954. gadā E. Kūmiņu norīkoja darbā Ķeguma hidroelektrostacijā, kur viņš strādāja par dežūrinženieri, elektroceha meistaru. Vēlāk darba gaitas vedušas uz Pļaviņu HES.

Vēlāk E. Kūmiņš iecelts par Daugavas HES kaskādes galvenā inženiera vietnieku. Viņa pārziņā bija Pļaviņu HES. Pļaviņu HES būve vēl nebijā pabeigta, kad Daugavhesbūve ķērās pie nākamās būves uz Daugavas — Rīgas HES.

Kad iedarbināja Rīgas HES pirmos agregātus 1975. gadā, to pievienoja Daugavas HES kaskādei, un E. Kūmiņu nozīmēja par Daugavas HES kaskādes direktora vietnieku kapitālās celtniecības jautājumos. Tā Emīla Kūmiņa kontrolē bija ari Daugavas krastu nostiprinājumi Rīgā, aizsargdambji Ikšķilē un Ogrē, polderi Ogrē un Tomē, zivsaimniecības objekti Dolē un Tomē, šosejas A6 jaunā posma izbūve no Salaspils līdz Ogrei. No 1992. līdz 1998. gada beigām bijis Ķeguma HES vadītājs.

Lielu vērību E. Kūmiņš pievērsis darbinieku un viņu ģimeņu labklājībai - vienlaikus ar Rīgas HES būvi uzcelta gandrīz puse Salaspils pilsētas.

1999.gadā E. Kūmiņš devās pensijā.

Ķegumā viņš dzīvojis kopš 1954.gada. Visā dzīves laikā bijis aktīvs sportists, vairākkārtējs Ķeguma un Ogres rajona čempions galda tenisā, badmintonā, aktīvs volejbolists.

Emīls Kūmiņš ir apbalvots ar “Lāčplēša fonda” Goda zīmi. Ir apbalvots ar goda nosaukumu “Ķeguma lepnums” un arī titulu “Goda salaspilietis”. Izaudzinājis divus dēlus, ir pieci mazbērni.

Emīla Kūmiņa laikabiedri atcerēsies viņu kā augsta līmeņa profesionāli enerģētikā, radošu, principiālu un prasīgu, tomēr arī iejūtīgu kolektīva vadītāju. 

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Emīla Kūmiņa tuviniekiem un bijušajiem kolēģiem.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis