Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Brīvprātīgā darba pieredzes stāsti

 DANIELA:

daniela 2„Iepriekš biju daudz dzirdējusi par brīvprātīgo darbu, bet iespēja to izmēģināt radās tikai šogad. Likās, ka Salaspilī tādu iespēju nav, bet atradās- jauniešu organizācijā „Zibsnis” ieguvu par to informāciju! Kopā ar domubiedriem izlēmām, kur mēs vēlētos strādāt. Es izvēlējos strādāt vietā, kur apgūšu pasākumu organizēšanu un vadīšanu un tādēļ devos uz Salaspils sporta halli.

Strādāju tur jau kopš maija sākuma, bet darbs vēl aizvien liekas interesants un aizraujošs, jo jāstrādā nav katru dienu, bet tad, kad notiek pasākumi. Esmu strādājusi "veselības skrējienā", pasākumos ar bērniem, arī palīdzējusi vadīt karatistu izlaidumu, katru reizi iegūstot tikai pozitīvas emocijas.

Pirms sāku strādāt, baidījos, ka darba vadītāji būs neatsaucīgi vai nejauki, bet tagad pilnīgi droši varu teikt, ka cilvēki ar kuriem strādāju ir pozitīvi un saprotoši. Brīvprātīgā darba laikā iepazinu daudz lielisku cilvēku un ieguvu brīnišķīgu pieredzi. Strādājot bija jābūt atbildīgam un precīzam, bet galvenais - ir jācenšas, jo tad prieks ir gan pašam, gan citiem”.

MADARA:
madara 1„Katrs padarītais darbs ir svarīgs, tomēr brīvprātīgais darbs ir kaut kas īpašs, jo tas palīdz iegūt praktiskās iemaņas gan individuāli, gan sadarbībā ar līdzīgi domājošajiem, kopā darbojoties, strādājot, veidojot un attīstot vidi sev apkārt.

Teorētiski es zināju, kas ir brīvprātīgais darbs, bet nebiju izmēģinājusi to praktiski, tāpēc pieteicos, jo būt par brīvprātīgo un palīdzēt, tas nozīmē - radīt smaidu, atbalstu un uzmundrinājumu ikvienam.

Par savu darba vietu izvēlējos Salaspils PII „Ritenītis”, jo man ļoti patīk uzturēties sabiedrībā, ļoti patīk bērni, tāpēc nolēmu, ka tur varētu būt interesanti un tas būs darbs, kas man varētu patikt.

Mans uzdevums bija interesanti pasniegt bērniem angļu un latviešu valodas stundas. Sapnis kļūt par skolotāju man jau ir kopš bērnības, un te man radās iespēja izmēģināt, vai skolotājas profesija būtu man piemērota. Es arī vienkārši vēlējos gūt pieredzi un radīt bērnu sejās smaidu, kas arī man izdevās.

Katru vakaru bija jāsagatavo materiāli, jāizdomā idejas, lai visiem bērniem būtu interesanti, lai tie gūtu arī jaunas zināšanas un lai uzdoto uzdevumu pildītu ar prieku. Katru darba dienu sāku ar smaidu sejā, bet pabeidzu ar ļoti lielu pozitīvu emociju pieplūdumu, jo mazie neļāva nevienu minūti skumt, tieši otrādi - viņi vēlējās, lai kopā ar viņiem parotaļājos, kādu samīļoju, kādam palasu pasaciņu vai vienkārši ar viņiem aprunājos par to, kas katram uz sirsniņas. Visvairāk man, protams, patika strādāt ar bērniem, bet vismazāk - bārties, jo nevēlējos nevienam bērnam aizrādīt, bet tomēr reizēm bāršanās neizpalika.

Apguvu daudz un dažādas prasmes, piemēram, es pati, mācot angļu valodu, nostiprināju arī savas zināšanas, apgūstot pat tādus vārdus, kurus agrāk nebiju dzirdējusi. Es iemācījos vēl labāk komunicēt ar bērniem, man bija iespēja piedalīties pasākumu vadīšanā, kas deva iespēju parādīt sevi citiem bērnudārza darbiniekiem. Vēl labāk apguvu zīmēšanas prasmes, jo bija jāizveido paša rokām gatavota krāsojamā grāmata.

Pabeidzot pildīt brīvprātīgo darbu, sapratu, ka no bērnudārza aizeju ar lielu pieredzi, esmu ieguvusi jaunus draugus, nodibinājusi kontaktus gan ar vadību, gan ar audzinātājām. Sapratu, ka tieši ar šo darbu es varēšu īstenot savu sapni. Pēdējā dienā, ejot prom, kāds mazais man pienāca klāt un teica: „Es skumšu pēc tevis”. To izdzirdot, apmulsu, tomēr pār vaigiem nobira asara, un tāpēc es nepametīšu šo darbu, bet turpināšu to darīt, jo tas ir tas, kas man patīk.”

MAIGONIS:
maigonis 1„Mēs ar Anastasiju darbojamies k/n „Enerģētiķis” jau vairākus mēnešus. Strādājam kopā ar mākslinieci un veidojam dažādas dekorācijas, kā arī gatavojam skatuvi pasākumiem. Mums bija iespēja izmēģināt savus spēkus kā aktieriem, un tas izdevās! Pa šo laiku esam ieguvuši labu pieredzi, jo nepārtraukti piedalāmies dažādos pasākumos, un es priecājos par to, ka kultūras namā strādā tik interesanti un labsirdīgi cilvēki. Tādā kolektīva vēl vairāk gribas veikt dažādus darbus. Liels paldies Ingrīdai Koroševskai par tik labu attieksmi pret mums! Mēs ceram, ka varēsim tur darboties vēl ilgi, jo tas mums tiešām patīk!”

 

RITVARS:
ritvars 1„Jau no šā gada maija strādāju par brīvprātīgo Salaspils pirmsskolas izglītības iestādē „Ritenītis”. Brīvprātīgā darba ietvaros man bija lieliska iespēja iepazīties ar brīnišķīgiem cilvēkiem, pilnveidot savas prasmes darbā ar bērniem un, protams, vērtīgi pavadīt savu brīvo laiku. Galvenais mūsu uzdevums un pienākums bija mācīt angļu valodu mazajiem ķipariem. Mēs ļoti centāmies un papildus tam vēl palīdzējām audzinātājām. Bija ļoti skumji, kad pienāca laiks šķirties no bērniem, bet bija arī ļoti liels gandarījums par paveikto, jo pa darbošanās laiku paguvu ļoti pieķerties viņiem. Daudzi mani draugi smējās par manu izvēli - strādāt brīvprātīgo darbu, pamatojot savu attieksmi ar to, ka man nemaksās. Taču es nebūt nenožēloju paveikto, jo bija prieks dzirdēt no mazajiem ļoti daudz patīkamu komplimentu un vērot bērnu izaugsmi valodas prasmēs. Pateicoties brīvprātīgajam darbam, es spēju saprast, ka lielākais atalgojums ir bērnu prieks par to, ka mēs spējam tiem veltīt savu laiku.”

Salaspils novada domes Izglītības un kultūras daļa apkopos katra brīvprātīgā nostrādāto darba stundu apjomu. Jaunieši, kuri būs nostrādājuši vismaz 50 stundas, gada beigās saņems sertifikātu. Tas tiks pasniegts publiskā pasākumā, lai visi  pamana tos, kas ir veikuši brīvprātīgo darbu un saņēmuši par to apliecinājumu.

 

Salaspils novada domes
Jaunatnes lietu un mūžizglītības speciāliste
Eva Solovjova

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis