Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Apakškategorijas

 • Pārvaldes aktualitātes
 • Komitejas
 • Domes sēdes

  2012. gads

  Datums Domes sēžu materiāli
  28.11.2012. darba kārtība
  14.11.2012. darba kārtība lēmumi
  31.10.2012. darba kārtība lēmumi
  10.10.2012. darba kārtība lēmumi
  26.09.2012. darba kārtība lēmumi
  12.09.2012. darba kārtība lēmumi
  07.09.2012. darba kārtība lēmumi
  29.08.2012. darba kārtība lēmumi
  08.08.2012. darba kārtība lēmumi
  25.07.2012. darba kārtība lēmumi
  11.07.2012. darba kārtība lēmumi
  27.06.2012. darba kārtība Lēmumi
  13.06.2012. darba kārtība Lēmumi
  30.05.2012 darba kārtība Lēmumi
  23.05.2012 darba kārtība Lēmumi
  16.05.2012 darba kārtība Lēmumi
  25.04.2012 darba kārtība Lēmumi
  11.04.2012 darba kārtība Lēmumi
  28.03.2012. darba kārtība Lēmumi
  14.03.2012 darba kārtība lēmumi
  29.02.2012 darba kārtība lēmumi
  08.02.2012 darba kārtība lēmumi
  25.01.2012 darba kārtība lēmumi
  11.01.2012. darba kārtība lēmumi
 • Normatīvie dokumenti
 • Pakalpojumi
 • Publikācijas un statistika
 • Publiskais iepirkums
 • Aptaujas
 • Salaspils novada dome
 • Salaspils novada domes priekšsēdētājs

  cudars mSalaspils novada domes priekšsēdētājs
  Raimonds Čudars

  „Jaunais laiks”, Apvienība „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK

  Dzimšanas gads: 1974.

  Pilsonība: Latvijas

  Dzīves vieta: Salaspils novads

  Izglītība: augstākā (Latvijas Universitāte, 1996, jurists, bakalaurs tiesību zinātnēs)

  Latviešu valodas prasmes pašnovērtējums: dzimtā

  Kontaktinformācija: tel. 67981017; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  Pieņemšanas laiki: pirmdienās, 14:00 - 19:00; Salaspils novada dome, 301. kabinets. Pieteikšanās pa tālr. 67981025, 67981011.

   

 • Sociālā palīdzība
 • Kontaktinformācija
 • Vārds domes priekšsēdētājam

  Priekšsēdētāja uzruna pedagogu Augusta konferencē

  Sveicu visus ar jaunā mācību gada sākumu!

  Nākotnes izaicinājumi izglītībai Salaspilī. Kādi tad ir šie izaicinājumi? Vēlos iezīmēt dažus no tiem.

  Pirmkārt, un par to debatē visā valstī – izglītības kvalitātes celšana, apzinoties, ka tā būtībā ir vienīgais priekšnoteikums cilvēka labklājībai viņa turpmākajā dzīves ceļā. Otrkārt, mums šodien ir jāatzīst, ka pēc neatkarības atgūšanas tā arī neesam spējuši nodrošināt skolotāja darbam atbilstošu materiālo nodrošinājumu. Izaicinājums, protams, visai valstij, mūsu sabiedrībai. Tomēr arī šeit pašvaldībai sakāms savs vārds.

  Treškārt, jārunā par skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu tehnisko stāvokli, to atbilstību mūsdienu prasībām, par izglītības procesa materiāltehnisko nodrošinājumu.

  Mums nepārtraukti ir jādomā, kā jūtas un ko gūst skolā skolēns (izglītības kvalitāte), kā skolā jūtas skolotājs (pedagogu materiālais nodrošinājumu), kādi apstākļi ir radīti gan skolēniem, gan pedagogiem mērķu sasniegšanai (materiāltehniskā bāze).

  Tagad detalizētāk par izglītības kvalitāti. Pedagoģiskā procesa profesionāla novērtēšana ir valsts institūciju ziņā. Tomēr mēs jau iepriekš esam daudz runājuši par īpašiem, tieši mūsu novadā iespējamiem, unikāliem izglītības kvalitātes paaugstināšanas veidiem. Te atkārtoti ir jānorāda uz Salaspils zinātnieku pienesumu skolās, kuru mēs jau izmantojam, bet jāatrod veidi šo darbību paplašināt. Pēdējā gada laikā ir parādījusies vēl viena perspektīva, un tā ir saistīta ar vērienīgu sporta būvju celšanu. Šobrīd tiešā skolu tuvumā atrodas viena no lielākajām Pierīgas reģiona sporta hallēm ar iespēju vienlaikus, piemēram, spēlēt trīs basketbola spēles uz standarta izmēra laukumiem, papildus lielajai zālei ir trīs mazākas zāles – piemērotas cīņu sporta veidiem, dejošanai un svaru cilāšanai. Mūsu plānos ir arī līdz 2015. gada sākumam izbūvēt baseinu Ceru ielā 1.

  Šādos apstākļos mūsu skolas būtībā iegūst sporta bāzi, kurai nav līdzīgas Latvijā. Un te nu jāsāk domāt, kā mēs varam šo visu izmantot tieši izglītības kvalitātes uzlabošanā. Jāsāk domāt par īpašām sporta klasēm ar intensīvu treniņa programmu rītos un vakaros. Sports var kļūt par vienu no vispārējās izglītības skolu specializācijām. Būtībā ar šādu piedāvājumu mēs būtu gatavi uzņemt sportā īpaši apdāvinātos bērnu no visas Pierīgas un Rīgas. Kā zināms, Salaspils no transporta iespēju viedokļa ir labā situācijā.

  Mēs visi zinām izglītības kvalitātes vērtību. Tā izpaužas skolnieku skaitā, vēcāku ieinteresētībā sūtīt bērnu Salaspils skolās. Pagājušajā gadā savā runā jums īpaši uzsvēru izglītības konkurētspēju. Jā, cīņa par katru bērnu ir sākusies. Tas ir labi vai slikti? Grūti teikt. Bet tā ir šī brīža realitāte.

  Pieminēšu arī skolotāju atalgojuma problemātiku. Skolotāju algas arī šobrīd ir uzmanības degpunktā nākamā gada valsts budžeta kontekstā. Daudz ir izteiktas kritikas, īpaši no maniem kolēģiem lauku pašvaldībās par principu „nauda seko skolēnam”, šī principa negatīvo ietekmi uz kopējo situāciju valstī. Mēs Salaspilī tomēr varam teikt, ka šis princips strādā un ir pat mums izdevīgs. Pie tā bērnu skaita un skolotāju skaita, kas nodrošina izglītības procesu, mēs varam saņemt tā saucamo tarifikācijas pamatlikmi, kura ir būtiski lielāka par valsts perifērijā noteikto. Uzskatu, ka arī pie šādas situācijas pašvaldībai jāatrod veids, kā īpaši pateikties vispārējās izglītības pedagogiem par darbu vismaz vienreiz gadā.

  Situācija ar pirmsskolas pedagogiem ir atšķirīga. Viņu algas pilnībā finansē pašvaldība, bet apmaksas noteikumus nosaka valsts. Mums jāatzīst, ka tik bieži premjerministra pieminētā mazo algu celšanas prioritāte ir tiešā veidā attiecināma uz speciālu augstāko pedagoģisko izglītību ieguvušajiem pirmsskolas pedagogiem. Bruto alga 390 lati man atgādina padomju laikus, kad melnstrādnieks saņēma trīs reizes vairāk kā radošo profesiju pārstāvis. Šis atavisms ir pārceļojis no tā laika. Jau no šī gada pašvaldība ir cēlusi pirmsskolas pedagogu darba samaksas likmi un pakāpeniski to darīs arī turpmāk. Mazo algu problēmu pašvaldībās jāsāk risināt, sākot no tiem, kuri ir veltījuši pūles un laiku augstākās izglītības iegūšanai, uz kuru pleciem ir liela atbildība par mazā cilvēka likteni.

  Visbeidzot par skolu tehnisko stāvokli. 1. vidusskolā stundas notiks! Kas lēni nāk, tas labi nāk. Celtnieki uzsāka darbu tikai jūlija beigās, un iekšdarbi tika pabeigti pirms mācību gada sākuma ar atsevišķiem darbiem, kas tiks veikti brīvdienās, netraucējot mācību procesu. Fasādes darbi beigsies jau oktobrī. Skola būs jaunās krāsās- mūsu vecā, labā skola. Pēc darbu nobeiguma 1. vidusskolā visas mūsu izglītības iestādes būs nosiltinātas, un mums būt jāpievēršas iekštelpu stāvokļa uzlabojumiem. Salaspils novada attīstības programmā 2015./2016. gadā ir paredzēts veikt kosmētisko remontus abās mūsu vispārējās izglītības skolās. Pirmsskolas iestādēs, ņemot vērā vadītāju nepārtraukto rūpi par telpām, pakāpeniski drīzumā vairs nebūs neremontētu telpu. Mūsu mērķis – gan no ārpuses, gan no iekšpuses pilnībā izremontēts izglītības iestādes Salaspilī – vairs nav aiz kalniem.

  Nākamajā gadā mēs uzsāksim izbūvi mūsu jaunajam skolas korpusam Ceru ielā. Šī projekta uzdevums ir palielināt skolu ietilpību, kapacitāti. Risināt arī galīgā veidā pirmsskolas pieejamību – nepieciešamības gadījumā vecajā skolā daļu telpu atvēlot pirmsskolniekiem. Kā saka – būs kur. Mums tikai jāgādā, lai būtu skolnieki.

  Visa iepriekš teiktā kontekstā, vēlos dalīties ar jums idejā, uz kuras īstenošanas nepieciešamību norāda visi apstākļi. Man bija izdevība runāt par izglītību ar kaimiņu novadu vadītājiem. Stopiņos būs viena pirmā vidusskolas klase mazliet vairāk kā ar 20 bērniem. Līdzīgi būs Ikšķilē. Masu medijos parādās ziņas par nespēju nokomplektēt divas pirmās vidusskolas klases pat Rīgā – Juglas ģimnāzijā. Tā ir realitāte. Pie šādas situācijas, pie nežēlīgas konkurences, mums jāapvieno spēki, administratīvie un pedagoģiskie resursi vienai vidusskolai zem viena jumta – jaunajā korpusā. Es lūdzu uzsākt diskusiju par šo ideju un, kā parasti, rakstīt man: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .