Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

2015. gadā tituls piešķirts Ausmai Orlovai

ausma

Jau vairāk kā desmit gadus valsts svētku priekšvakarā Salaspils pašvaldība godina savus izcilākos novadniekus. Cilvēkus, par kuriem runā viņu darbi novada labā. Šogad paprāvajam “Goda salaspiliešu” pulkam pievienosies pensionāru kopas vadītāja Ausma Orlova.

Salaspils novada Saulkalnē Ausmas kundze dzīvo no 1979. gada.

No 1980. gada līdz 1991. gadam strādāja Ļeņina padomju saimniecībā par kasieri. Salaspils pensionāru biedrībā no 2003. gada līdz 2007. gadam veica grāmatvedes pienākumus. 2007. gadā pelnīti ievēlēta par pensionāru kopas padomes valdes priekšsēdētāju, kur darbojas vēl šodien.

A. Orlovas vadībā ir izstrādāti vairāki nozīmīgi projekti mūsu novada pensionāriem, piemēram,

2012. gadā tiek iegādātas nūjas un tērpi, lai izveidotu ,,Nūjotāju" grupu 20 senioriem, 2013. gadā tiek īstenots projekta „Estētika mūsos un apkārt" 1. daļa, bet 2014. gadā - projekta 2. daļa.

Savukārt šogad Ausmas kundze izstrādāja projektu „Latvija mūsos un apkārt", kā arī projektu ,,Zaļš un vēl zaļāks".

Katru gadu vasaras periodā A. Orlovas vadībā tiek organizētas ekskursijas gan pa mūsu dzimteni, gan arī ārpus tās robežām, tādējādi izzinot valstu vēsturi un kultūru.

Tiek organizēti arī pieredzes apmaiņas braucieni pie citu novadu pensionāriem (Smiltene, Bauska, Rēzekne). Ausma iegulda lielu darbu, sastādot un pilnveidojot maršrutus, tādēļ arī pensionāri ar prieku piedalās šajos braucienos. Rudens un ziemas periodā pensionāriem katra mēneša trešajā sestdienā tiek rīkoti pasākumi, kuros piedalās dažādu profesiju pārstāvji, lai pastāstītu par pensionāriem interesējošiem jautājumiem.

Ar pensionāru kopas padomes atbalstu izveidots klubs “Iepazīsti Latviju", kas veic cittautiešu integrāciju, izzinot Latvijas dabas, kultūras un saimnieciskās darbības vērtības.

No 2004.gada līdz 2014.gadam Ausma Orlova dejojusi kolektīvā “Madaras". Kā saka Ausmas līdzgaitnieki: “Viņa ir cilvēks, kurš strādā no sirds. Salaspils pensionāru kopas padomes valdes priekšsēdētāja Ausma Orlova ir ļoti aktīva un idejām bagāta. Pensionāriem ar viņu ir ļoti paveicies.”

Sociālā centra darba ikdienā esam labi iepazinuši biedrības „Salaspils pensionāru kopa” vadītāju Ausmu Orlovu. Viņa pulcina kopā Salaspils brieduma gadu ļaudis, mudinot dzīvot aktīvi un darīt labus darbus.

Ausma ir dzīvespriecīga un nečīkst par grūto dzīvi. Viņa nesavtīgi dalās ar savām zināšanām, prasmēm un dvēseles starojumu, prasmīgi spēj uzrunāt citus cilvēkus piedalīties daudzveidīgajos kopas organizētajos projektos un pasākumos.

Sociālajā centrā, Ausmas Orlovas rosināti, ir notikuši ļoti daudzas interesantas, izglītojošas, radošas aktivitātes, piemēram, zīda apgleznošana, papīra rokdarbi. Viņa rīko arī saturīgas ekskursijas. Šobrīd tiek īstenots projekts par dārza labiekārtošanu un sakopšanu „Zaļš un vēl zaļāks”, jo pati Ausma ļoti mīl dabu un ir skaista dārza saimniece.

Daiga Možeika, Sociālā centra vadītāja

Es paklanos to cilvēku priekšā, kuri dzīvē dara lietas ar pareizo attieksmi -cilvēcību un mīlestību.

Man Ausma asociējas ar šiem vārdiem:

“Trīs baltas patiesības nemanāmas
iet pa gadu takām.
Ir pirmā Labestība-
katrā vārdā, ko viens otram sakām,
Tai blakus Godīgums-
kam jāvalda starp mums,
Un ja vēl Pienākums
šiem diviem mērķiem līdzi iet-
tad citas laimes nevajag!

Ar savu nesavtīgo darbu, ar savu pozitīvismu ar savu patieso smaidu un riekšavām mīlestības cilvēkiem – tāda ir mūsu Ausma!”

Malda Caune, priekšsēdētāja vietniece

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis