Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

1.septembrī Salaspilī norisinājās jau otrais Drošības festivāls

salaspilsdrosibasfestivals20174000web-208

Vai esat kādreiz iekāpuši ugunsdzēsēju mašīnā un piemērījuši viņu ķiveres? Vai esat noglaudījuši patruļas zirgu un uzsēdušies uz policijas motocikla, un vai zināt, kāds ir stikla dzīves ceļš?

1.septembrī Salaspilī to visu varēja izmēģināt un uzzināt ne tikai mazie zinātkārie, bet arī lielie. Jau otro gadu pēc kārtas Drošības festivāls pulcēja vienkopus drošības dienestus un interesentus, lai kopīgi interaktīvā un aizraujošā veidā mācītos par drošības aspektiem dažādās dzīves situācijās.

Valsts policija šogad tika pārstāvēta plaši – Kriminālistikas pārvalde rādīja, kā tiek noņemti pirkstu nospiedumi no priekšmetiem noziegumu vietā, cik precīzi izskatās iegūtie pēdu nospiedumi un to, kas iekšā kriminālistikas ekspertu koferī. Bērni īpaši priecājās iepazīties ar Patruļpolicijas pārvaldes zirgiem, savukārt Kinoloģijas nodaļa rādīja priekšnesumus, kā dienesta suņi ikdienā veic darbu. Pieaugušie aizrautīgi interesējās apskatīt tuvplānā policijas motociklu un iekāpt netrafarētā automašīnā. Savukārt Salaspils pašvaldības policija bija sarūpējusi apskatei ne tikai automašīnu, bet arī glābšanas motorlaivu un pilnu ekipējumu.

Liela burzma brīžiem valdīja pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta telts, jo tur apskatāms un pat aptaustāms viss, kas atrodas lielajā, sarkanajā automašīnā. Sporta komplekss 333trase piedāvāja iespēju izmēģināt veiklības braucienu no piloniem izveidotā trasē, tajā pat laikā uz festivāla brīvdabas skatuves Latvijas dzelzceļš prezentēja ārkārtīgi interesantu vilciena skaņu simulātoru un lielo grīdas spēli. Pie Latvijas Gāzes informatīvās telts aktīvi darbojās bērnu iemīļotais interaktīvais tēls - Gāzēns, bet Sadales tīkls vadīja elektrības skolu. Jau otro gadu Eco Baltia grupa atbalstīja Drošības festivālu ar savu klātbūtni un nodrošināja šķirošanas spēli, pie kuras visu laiku bija interesentu rinda. Tāpat bija iespēja uz vietas piedalīties zīmēšanas konkursā, pagatavot sev atstarotāju un nodot makulatūru īpašā “Līgatnes papīrs” savākšanas automobilī.

Protams, katrs dienests un uzņēmums arī stāstīja un dalīja drukātos materiālus par dažādām situācijām – kā rīkoties, kā pasargāt sevi un ģimeni. Šādā informatīvi izglītojošā un interaktīvā veidā tika atzīmēts ne tikai Drošības festivāls nu jau kā jauna tradīcija, bet arī septembra un jaunās mācību sezonas sākums. Pasākumā valdīja prieks, ko vēl vairāk papildināja konkursi un balvas.

Paldies visiem rīkotājiem, atbalstītājiem un dalībniekiem par skaisto pasākumu!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis