Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Oranžērijā vasara mājo visu gadu

oranzerija2016 18

Iestājoties vēsākam laikam, gribot negribot rodas nostalģija pēc vasaras. Kopš ir atklāts jaunais ex-situ centrs jeb oranžērija Nacionālajā botāniskajā dārzā, var teikt, ka Latvijā ir vieta, kur vasara mājo visu gadu.

Lai arī oranžērija botāniskajā dārzā ir salīdzinoši nesen, pie jaunajiem apstākļiem pieraduši ne tikai ievērojami sakuplojošie augi, bet arī botāniskā dārza darbinieki. Atšķirība starp veco un jauno oranžēriju ir ievērojama ne tikai ēku izmēros, bet arī ikdienā. Moderno tehnoloģiju klātbūtne – automātiskā vēdināšana, apsildīšana, klimata sensori katrā zālē, pat īsziņa telefonā no pašas oranžērijas atklāj, ka dabas un tehnoloģiju pasaules spēj lieliski sadzīvot.

Aicinām visus arī ziemas sezonā apmeklēt moderno tehnoloģiju oāzi un pašiem klātienē novērtēt papaijas, citronu, kafijkoka un pat banānu ražu.

Jaunās oranžērijas celtniecības darbi, ko veica būvdarbu uzņēmums SIA “EKOTEH”, aizsākās 2013. gadā ERAF projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex-situ infrastruktūras izveide” ietvaros, kuru finansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Kopējais finansiālais ieguldījums – 3, 4 miljoni eiro.

Projektu „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” līdzfinansēja Eiropas Savienība.

Finansējuma saņēmējs šī projekta ietvaros ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs". 

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis