Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šogad “Goda salaspilieša” titulu saņems Kaspars Brunovskis

1 brunovskisKaspars Brunovskis ar māsu Kristīni. Avots: žurnāls "Saimnieks", 2006. gads.

Ik gadu Salaspils novada pašvaldība sumina savus izcilākos novadniekus, piešķirot titulu “Goda salaspilietis”. Pretendentus izvērtē un par tiem balso ļoti cienījama komisija - iepriekšējos gados titulētie salaspilieši. Šogad komisija nolēma titulu "Goda salaspilietis" piešķirt Kasparam Brunovskim.

Kaspars Brunovskis - ievērojams Salaspils uzņēmējs un ilggadējs novadā rīkoto kultūras un sporta pasākumu atbalstītājs. Viņš pieder Salaspils četrdesmitgadnieku paaudzei, turklāt ir salaspilietis jau sestajā paaudzē - viņa dzimtas saknes ir meklējamas Daugavas krastos, “Ezerkauliņos”.

Jau izsenis “Ezerkauliņu” ļaudis ir nodarbojušies ar zemkopību un lopkopību. Pēc Rīgas HES uzcelšanas mājas palika zem ūdens, tāpēc Kaspara bērnība un skolas gadi pagāja mājās ar romantisku nosaukumu „Puķes”. Jau no mazām dienām Kaspars piedalījās visos lauku darbos, un nevis tāpēc, ka vecāki lika. Iespējams, ka viņš jau bija piedzimis ar zemkopības gēnu asinīs. Kaspars diendienā redzēja, kā ar zemkopību nodarbojās vecaistēvs Arvīds Brunovskis, bet vēlāk palīdzēja tēvam zemnieku saimniecībā „Puķes”.

Līdz 8. klasei Kaspars mācījās Salaspils 1. vidusskolā, un, kā daudziem tā laika skolēniem, arī viņam neaizmirstamā atmiņā palikušas garās kolhoza biešu vagas, kur skolas gados pavadīta katra vasara. Likumsakarīgi, ka pēc Salaspils Kaspars Brunovskis izvēlējās Bulduru dārzkopības tehnikumu.

No 1994. gada Kaspars Brunovskis strādāja tēva saimniecībā „Puķes”, bet 1997. gadā dibināja zemnieku saimniecību „Ezerkauliņi”, nosaukdams to dzimtas māju vārdā. Drīz šajā darbā iesaistījās arī māsa Kristīne, un pat līdz šai dienai viņi turpina vadīt uzņēmumu divatā. Šķiet, uzņēmuma dzīvotspēju uztur senču gars un stiprais māju vārds, jo, Brunovsku dzimtas vadīti, “Ezerkauliņi” nu jau teju 20 gadus aug un pieņemas spēkā. Par to liecina siltumnīcu komplekss Mārupē 10 ha platībā, ap 1000 ha lauka platību Lēdmanē, dārzeņu pirmapstrāde un pārstrāde un loģistika Salaspils “Jaunbajāros”, biogāzes ražošanas uzņēmumus „Zaļā Mārupe”.

Kaspara Brunovska vadītā zemnieku saimniecība “Ezerkauliņi” un kooperatīvā sabiedrība “Baltijas Dārzeņi” katru gadu gan finansiāli, gan ar uzņēmuma produkciju atbalsta Salaspils novada pašvaldības rīkotos kultūras un sporta pasākumus: jau divus gadus ir noticis “Ezerkauliņu Salaspils pusmaratons”; tiek atbalstīti Salaspils bērnu sporta svētki “Karlsons”, sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, aktīvā dzīvesveida piekritēju nodarbības “Fitnesa deserts” un sporta un aktīvās atpūtas pasākumi Saulkalnē. Kaspars Brunovskis ir viens no galvenajiem Novada svētku atbalstītājiem. Četrus gadus K. Brunovskis ir pildījis deputāta pienākumus Salaspils novada domē.

Šoruden pie Salaspils stacijas tika atklāts ūdens pumpis, ko Salaspils novadam uzdāvināja Brunovsku ģimene, sagaidot atjaunotās saimniecības “Ezerkauliņi” 20. gadadienu. “Atceros no bērnības, ka šeit bija ūdens sūknis, kuru salaspilieši bija ļoti iecienījuši,” saka “Ezerkauliņu” valdes priekšsēdētājs Kaspars Brunovskis.

Šodien veco “Ezerkauliņu” māju vietu klāj Daugavas ūdeņi, nav saglabājušies priekšmeti, ēkas, vecie dārzi, bet palicis un turpinās cilvēks, ģimene, dzimta. Salaspils novada nākotnes balsts ir tā spēcīgi cilvēki vairākās paaudzēs, tāpēc ar titulu „Goda salaspilietis” šogad godinām Kasparu Brunovski un arī visu Brunovsku dzimtu.

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis