Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumu organizēšanas kārtība Salaspils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā

Ja vēlaties organizēt priekšvēlēšanu aģitāciju publiskās vietās Salaspils novadā, jārīkojas saskaņā ar „Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu” (29.11.2012):

  1. Aģitācijas veicējam ir tiesības priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai publiskās lietošanas ārtelpās uzrunāt vēlētājus, dalīt bukletus, avīzes un citus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus bez saskaņošanas ar attiecīgo pašvaldību vai attiecīgās publiskās ārtelpas īpašnieku. Publiskās lietošanas ārtelpas šā likuma izpratnē ir laukumi, skvēri, parki, ielas, ceļi, tilti, tuneļi un citas tamlīdzīgas vietas, kas neatkarīgi no īpašuma piederības attiecīgajā laikā bez maksas vai par maksu ir publiski pieejamas nenoteiktam personu lokam.
  2. Ja tiek plānots novietot aģitācijas galdus, uzsliet teltis vai nojumes, trīs dienas iepriekš rakstveidā jāinformē pašvaldība, kā arī rakstveidā jāsaskaņo to ar attiecīgās vietas īpašnieku
  3. Ja novietotie galdi, uzslietās teltis un pārvietojamās nojumes pašas tiek izmantotas kā priekšvēlēšanu aģitācijas materiāls, šajā gadījumā jārīkojas saskaņā ar Salaspils novada saistošajiem noteikumiem nr.11/2013 „Noteikumi par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Salaspils novada teritorijā” (27.03.2013.) un interesentam ir jāgriežas Salaspils Būvvaldē.
  4. Aģitācijas veicējam ir tiesības priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai publiskās lietošanas iekštelpās uzrunāt vēlētājus, dalīt bukletus, avīzes un citus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, iepriekš to rakstveidā saskaņojot ar attiecīgo telpu īpašnieku.
  5. Katra publiskā vietā izvietota priekšvēlēšanu aģitācijas materiāla ietvaros skaidri un nepārprotami norādāms, kurš apmaksā šo priekšvēlēšanu aģitāciju.
  6. Pirms reklāmas objekta izvietošanas jāsamaksā pašvaldības nodeva, kuras summa atkarīga no reklāmas laukuma lieluma (Salaspils novada saistošajie noteikumi nr.12/2013 „Par pašvaldības nodevu par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Salaspils novadā” (27.03.2013.)

Normatīvie akti, kas regulē priekšvēlēšanu aģitāciju:

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis