Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Kultūras projekti

Kultūras projektu prioritātes un iesniegšanas grafiks 2019. gadam
Projektu konkursa nolikums
Pieteikuma veidlapa
Atskaites par projekta realizāciju veidlapa

2018. gada atbalstītie projekti.
2017. gadā atbalstītie projekti.
2016. gadā atbalstītie projekti.
2015. gadā atbalstītie projekti.
2014. gadā atbalstītie projekti.
2013. gadā atbalstītie projekti. Infografika.
2012. gadā atbalstītie projekti.

KP parskats2017

Ar Salaspils pašvaldības izsludināto kultūras projektu palīdzību iespējams saņemt finansējumu iedzīvotāju dažādu iniciatīvu atbalstīšanai. Konkursa mērķis ir stiprināt piederības sajūtu novadam un stimulēt pašorganizācijas procesus un sadarbību. 2017. gadā četrās projektu kārtās finansējumu saņēma 14 projekti, kas pārstāvēja dažādas nozares – mūziku, teātri, kino, zinātni, izglītību, kultūras mantojumu un atbalstu dalībai starptautiskos koncertbraucienos- par kopējo summu 17 119,46 eiro.

Mazo kultūras projektu atbalstīti (līdz 700 eiro līdzfinansējuma), šogad jau notikuši tādi pasākumi kā jauniešu kora „Balsis” Valentīndienas koncerts „Mīlestība = II” Botāniskā dārza oranžērijā, Baltā galdauta svētki pirmsskolas izglītības iestādē „Saime”, pabeigts ražošanas process filmas „Knutifikācija” diska ražošanai, notikušas „Latvian Voices” meistarklases un bezmaksas koncerts Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā, Zinātnieku nakts pasākums „Gleznot ar ziedputekšņiem”, bet 17.decembrī, Ziemassvētku gaidīšanas laikā tiek piedāvāta zīmējumu opera „Dāsnumātika”, vienā uzvedumā apvienojot teātra mākslu, mūziku, zīmēšanu un laikmetīgo deju.

Starptautisko projektu jomā  (līdz 3 000 eiro) līdzekļus visaktīvāk apguvis k/n “Enerģētiķis”, kas kopumā iesniedzis trīs projektus un amatiermākslas kolektīvu dalībai starptautiskajos festivālos piesaistījis 6 180,46 eiro lielu pašvaldības līdzfinansējumu braucienu organizēšanai. Šādu atbalstu viens un tas pats pretendents var saņemt reizi divos gados. Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ūsa” tādejādi piedalījies festivālā „Draudzības vainags” Baltkrievijā, senioru deju grupas „Madaras” – mūzikas un tautas deju festivālā „Prague Summer Fest” Čehijā, deju ansamblis „Karuselis” Latviju pārstāvējis Junčengas un Pekinas festivālos Ķīnā, bet nākošgad pavasarī uz Īriju posīsies Salaspils līnijdeju kolektīvs „Lucia’s Linedancers”, bet rudenī koris „Elpa” mēros ceļu uz Gruziju.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tika iesniegts mazāks skaits projektu, tādēļ bija iespēja atbalstīt ar gandrīz visu pieprasīto summu. Lai gan konkursa dalībnieku konkurence šogad nebija tik liela, projektu izskatīšanas komisija  neatbalstīja visus iesniegtos projektus, rūpīgi izvērtējot katra projekta idejas, mērķus un iesniegto tāmju pamatojumus.

Arī 2018. gadā konkurss notiks četrās kārtās ar izsludinātiem pieteikšanās termiņiem – 2.februāris, 6.aprīlis, 24.augusts un 9.novembris. Aicinām ģenerēt idejas, kuru īstenošana būtu laba dāvana Latvijas simtās dzimšanas dienas gadā un tālāk nākotnē.

Agnese Reķe,
kultūras projektu izskatīšanas komisijas priekšsēdētāja