Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilī par kultūras pieminekļiem rūpējas

Pagājušā gada nogalē valdība akceptēja grozījumus likumā par nekustamā īpašuma nodokli, kas noteica, ka ar nekustamā īpašuma nodokli jāapliek tie valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi, kas netiek uzturēti atbilstoši kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām. Šādi grozījumi bija nepieciešami, lai veicinātu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saglabāšanu un novērstu situācijas, kad ar nekustamā īpašuma nodokļa atbrīvojumu tiek atbalstītas personas, kas tomēr neievēro kultūras pieminekļu aizsardzības prasības. Grozījumi stāsies spēkā ar 2015.gada 1.janvāri, tāpēc šogad vēl kultūras pieminekļu īpašniekiem būs iespēja sakopt īpašumā esošos objektus atbilstoši prasībām. Pirmreizējo atzinumu par to, ka valsts aizsargājamais kultūras piemineklis nav uzturēts atbilstoši kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija pašvaldībām sniegs līdz 2015.gada 9.janvārim, turklāt ar dažādām nekustamā īpašuma nodokļa likmēm un iespējamu atbrīvojumu no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākuma plānots radīt efektīvu mehānismu, kas motivēs personas uzturēt kultūras pieminekļus atbilstoši prasībām.

Nupat arī Salaspils novada pašvaldība saņēmusi atzinumu no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas. Tajā teikts: „Ar gandarījumu varam informēt, ka pēc mūsu rīcībā esošās informācijas Salaspils novadā neatrodas tādi nekustamie kultūras pieminekļi, kuri netiek uzturēti atbilstoši kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām un kuri būtu apliekami ar nekustamā īpašuma nodokli.”

Salaspils novadā Valsts nozīmes kultūras pieminekļi atrodas galvenokārt Doles salā. Tie ir Suolažu skansts - viduslaiku nocietinājums, Vecdoles viduslaiku pils, Jaundoles viduslaiku pils, Doles muižas apbūve ar kungu māju, parku, pārvaldnieka māju, krāsni. Novadā vēl atrodas Mūku kalns (Spolīškalns) – pilskalns un koncentrācijas nometnes vieta – Salaspils memoriāls.

Birkas:Nodokļi

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis