Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„Grāmatu draugu ķēdē” piedalījušies arī salaspilieši

18. janvāra rītā uz galvaspilsētu devās grāmatu draugi no Salaspils, lai piedalītos Latvijas Nacionālās bibliotēkas akcijā „Grāmatu draugu ķēde - Gaismas ceļš”. Mūsējiem bija sarūpēta īpaša atšķirības zīme- silta cepure valsts karoga krāsās ar uzrakstu „Salaspils”. Viņu vidū bija gan bērni, gan jaunieši, pašvaldības darbinieki, bibliotekāri, skolotāji un citi interesenti, kuri, spītējot salam, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni– Gaismas pili palīdzēja nogādāt 2000 grāmatas, ko Latvijas iedzīvotāji bibliotēkai bija dāvinājuši akcijas „Tautas grāmatu plaukts” ietvaros. 37 no tām bibliotēkai dāvināja mūsu novadnieki.  

6 kjeede

Salaspilieši akcijā iesaistījās no pulksten 13 un ķēdi veidoja Kaļķu- Kungu ielā. Caur mūsu rokām izgāja visdažādākās grāmatas-  pasakas bērniem, ābeces, enciklopēdijas, pasaulslavenu autoru romāni, Latvijas dižāko rakstnieku darbi, citu valstu dāvinājumi, Dainu krājumi un citas grāmatas, kuras nu savu mājvietu ir radušas jaunajā Gaismas pilī. Bet pati pirmā grāmata, kas akcijā "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" sāka ceļu uz  jaunajām mājām, bija 1825. gadā Sanktpēterburgā latviešu valodā izdotā
Bībele, ko bibliotēkai uzdāvinājis grāfs Lambsdorfs. Savukārt pēdējā un visilgāk pa cilvēku rokām ceļojusī akcijas grāmata bija Pētera Upenieka "Balandnieki".

 Kopumā akcijā „Grāmatu draugu ķēdē” piedalījās vairāk nekā 14 tūkstoši dalībnieku, bija arī cilvēki, kuri iepriekš nebija reģistrējušies, taču gribēja  dot arī savu artavu bibliotēkas krājuma pārvietošanā, garāmejot iesaistoties ķēdē. Īpaša loma akcijā, protams, tika atvēlēta bibliotekāriem, kuriem bija tas gods veidot ķēdi pašā Gaismas pilī, līdz brīdim, kad grāmatas sasniedza plauktus. No visas Latvijas piedalīties akcijā bija ieradušies ap 800 bibliotēkas darbinieku.

18. janvārī norisināsies akcija "Grāmatu draugu ķēde"

Veidosim Tautas grāmatu plauktu kopā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis