Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Krievu dziesmas festivālam aprit 5 gadi

26.oktobrī kultūras namā „Enerģētiķis” tika svinēta jubileja – krievu dziesmas festivāls „Serebrjannij rodņik” (latv. „Sudraba avots”) ar krāšņu koncertu atzīmēja pastāvēšanas 5. gadadienu.

Šogad Salaspilī sabrauca septiņpadsmit kolektīvi no dažnedažādām Latvijas malām – Aizkraukles, Rēzeknes, Jelgavas, Rīgas, Vangažiem, Saldus, Olaines, Ventspils, un, protams, ar ansambli „Otrada” pārstāvēti bija arī mājas saimnieki – Salaspils. Iepazīties ar Latvijā dzīvojošo citu tautu tradicionālo kultūru piedāvāja kori, folkloras kopas un deju kolektīvi, to dalībnieku vecums – no bērniem līdz senioriem.

„Tāds jau ir arī paša festivāla pamatmērķis – tautas mūzikas popularizēšana, savdabīgās krievu kultūras uzturēšana un attīstīšana. Festivāls „Serebrjannij rodņik” palīdz atjaunot un saglabāt tautas tradīcijas, jo mēs – latvieši, krievi, ukraiņi un citu tautu cilvēki - esam tik stipri, cik stipras ir mūsu saknes,” uzskata tā rīkotāja Olga Vandilovska.

Mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uz skatuves demonstrēja neapšaubāmi augstu izpildījuma meistarību, krievu tautas dziesmas spilgto kolorītu un sirsnību.

Festivāla noslēgumā visiem tā dalībniekiem organizatori pasniedza diplomus un piemiņas veltes.

olga

Attēlā: Festivāla rīkotāja Olga Vandilovska kopā ar tā dalībnieku.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis