Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils stacijā ieskandina Dziesmu un Deju svētkus

15. jūnijā vispārējo Latviešu dziesmu svētku 25. gadadienā un deju svētku 15. gadadienā A/S “Latvijas dzelzceļš”, sadarbojoties ar Latvijas dziedātājiem un dejotājiem, ieskandināja svētkus, sniedzot priekšnesumus lielākajās dzelzceļa stacijās maršrutā Rīga – Gulbene – Alūksne - Rīga. Vilciens, kura sastāvā bija deviņi vagoni, Salaspils stacijā piestāja pirms pulksten desmitiem vakarā, kur to ar ovācijām sagaidīja kupls skaits salaspiliešu.  

Nepilnas pusstundas garumā klātesošos ar skanīgiem priekšnesumiem priecēja Salaspils pūtēju orķestris, jauktais koris „Elpa”, krievu dziesmu ansamblis „Otrada”, bet īpaši svinīgi izskanēja kopkora dziedātās dziesmas, kuras kopā ar mūsējiem izpildīja koris „Balsis” un citi.  Savukārt raito deju soli skatītājiem demonstrēja vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ūsa”, jauniešu deju kolektīvs „Ūsiņš” kopā ar kolektīvu „Gauja”, tāpat arī kolektīvi „Auda” un „Dardedze”.

1 dziesmu_svetki

Dziesmu un Deju svētku ekspreša  radošā vadītāja lomā bija iejuties Dziesmusvētku virsdiriģents Ints Teterovksis, kurš uzsver, ka parasti visi dodas uz Rīgu, lai piedalītos svētkos, bet ekspreša ideja ir tāda, ka Dziesmu svētki dodas ārpus Rīgas, pa ceļam izskanot visām noslēguma koncerta dziesmām. Dziesmu un Deju svētku ekspresis ar tā dalībniekiem – koriem, deju kolektīviem un uzaicinātiem sabiedrības pārstāvjiem, maršrutu pulksten 8.22 uzsāka no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un Rīgā atgriezās tikai pirms pulksten 11 vakarā.

Pasākuma iniciatori koris „Balsis”, sadarbojoties ar „Latvijas Dzelzceļu” Dziesmu un deju svētku sagaidīšanu uzsāka jau 2012.gadā, sniedzot desmit bezmaksas koncertus dažādās dzelzceļa stacijās visā Latvijā, emocionāli vienojot gaidāmajam Latvijas kultūrai nozīmīgajam notikumam. Visi ekspreša ietvaros sniegtie koncerti ir bezmaksas, un tos apmeklēt tiek laipni aicināts ikviens interesents. XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28). Savukārt Salaspils novadu svētkos pārstāvēs 143 dejotāji, 97 dziedātāji, 17 pūtēju orķestra dalībnieki un 13 koklētājas. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis