Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Vokālais ansamblis “Dzeltenā zemūdene” - 15 gadi

Un tāpēc mēs kuģojām uz sauli,
Kamēr atradām jūru zaļo,
Un mēs dzīvojam zem viļņiem
Mūsu “Dzeltenajā zemūdenē”.
(The Beatles “Yellow submarine”)

Ja kāds kaut kur Latvijā manīja nolaižamies dzeltenu papīra pūķi, izraibinātu ar bērnu zīmējumiem un laba vēlējumiem, tad viens no autogrāfiem liecināja, ka pie vainas ir Salaspils vokālais ansamblis “Dzeltenā zemūdene”. Un arī tas ir tiesa, ka 26.maijā ar krāsainu koncertu kultūras namā “Rīgava” tika svinēta Salaspilī pazīstamā bērnu vokālā ansambļa “Dzeltenā zemūdene” 15 gadu dzimšanas diena.

Zemudenei-15 _1

Ansambļa vadītāja Lāsma Streiķe par savējiem sauc 45 bērnus vecumā no 3 līdz 12 gadiem. Koncertā arī skanēja no ”zemūdenes” vecuma izaugušo, bet kopš rudens zināmu kā meiteņu trio “Vējā”– Ilzes Siliņas, Kristiānas Švankas un Artas Krēsliņas balsis. Ciemos kā gadījusies, kā ne, bija ieradusies Pele Mele – Kartupele, kas lielījās un piemeloja visiem pilnas ausis, taču itin labprāt iepazinās ar “Dzeltenās zemūdenes” iemītniekiem un leca dejā kopā ar mazajiem, un iepriecināta apdāvināja pašus dziesmai uzticīgākos dalībniekus, kas pie Lāsmas Streiķes dzied jau ilgus gadus. Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Einārs Ezers, Andris Šņoriņš, Valters Veinbergs un Ģirts Griestiņš, kuri uzreiz pēc “DZZ”absolvēšanas radīja vokāli instrumentālo ansambli “Zaļās lapas”, tad transformējās “Out of coverage” un “Friday Night Symphony”, bet visu šo laiku koncertos piespēlē bērnu ansamblim muzikālo pavadījumu, kas piedod to īpašo skanējumu un sajūtu kopā muzicēt. Īpašas dāvaniņas bija sarūpētas arī meiteņu trio “Vējā” dalībniecēm un vecākās grupas dziedātājiem – Kristeram Gelašam, Montai Vjaksei un Silvai Baronei. Galviļniekus ar muzikālu sveicienu sveica draugi “Vālodzīte” un kaimiņu kultūras nama “Enerģētiķis” vokālais ansamblis “Fantāzija”. Bet skaļā un jautrā ballīte turpinājās ar gaisā palaistu krāsaino sapņu pūķi, cienāšanos ar milzīgo torti zemūdenes izskatā, papīra kuģīšu locīšanu, konfekšu puķu meistarošanu, izlocīšanos spēlē “Tvisteris” un izlēkāšanos piepūšamajās atrakcijās.

Un tad iesākusies lietainā diena pārvērtās svētku sajūtā, gandarījumā par paveikto darbu, un beigās pateicībā bērniem un vecākiem uzspīdēja saule. Dzeltena, dzeltena saule. Paldies!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis