Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Vālodzītei - 25

14. aprīlī savu  pastāvēšanas divdesmit piekto gadadienu svinēja vokālais ansamblis „Vālodzīte”, kurš dzied ne tikai ikdienas mēģinājumos un novada koncertos, bet skanīgi nes Salaspils vārdu arī ārpus Latvijas robežām. Visus šos gadus savu dzīvi ar „Vālodzīti” saista tā vadītāja Ilona Koroševska, kura par savu neatlaidīgo darbu 2008. gadā saņēma „Goda salaspilieša” titulu.

Ansambļa „Vālodzīte” pirmsākumi meklējami 1988. gadā, bet jauniešu grupa tika izveidota apmēram ap 2006.gadu.  Protams, katrā sezonā kāds pienāca klāt vai kāds aizgāja, bet pamatkodols turas vēl joprojām.  „Vālodzītē” bērni pārsvarā dzied jau no 3 gadu vecuma, un visu šo gadu gaitā par ansambļa dziedātājiem sevi saukuši vairāki simti bērnu un jauniešu. Līdz 2008. gadam bija arī jaunākās grupiņas (pirmsskolas vecuma), bet pēdējos gados ir izveidojušās 3 stabilas vokālās grupas- zēnu grupa, meiteņu grupa un jauniešu grupa.

„Vālodzīte” ir aktīvs un koncertējošs kolektīvs, kurš labprāt plašākai auditorijai parāda mēģinājumos iemācīto.    Dalībnieku un solistu dziedātās dziesmas skanējušas arī ārpus Latvijas robežām -Lietuvā, Polijā, Spānijā, Slovākijā, Krievijā, Maķedonijā. Kā stāsta ansambļa vadītāja Ilona, tad gadu gaitā aktīvākie un spilgtākie solisti ir bijuši  Maija Beķe-Aukšmuksta, Anna Gāgane, Olga Oldenburgere, vēlāk arī Ainārs Krastiņš, Agris Zvirgzdiņš, Aleksandrs Tuguševs, Dana Krūmiņa un Sandra Seile.

       „Vālodzēni piedalās gan popgrupu, gan vokālo ansambļu konkursos. Ik katru sezonu ir sevi „jāatrāda” vokālajā konkursā „Balsis”, kur jādzied bez skaņu pastiprinošām ierīcēm un jādzied viena  dziesma arī a’capella formā. Pēdējos 2 gados ir veicies tieši zēniem, jo gan savā novadā, gan Vidzemes novadā puiši ieguva pirmās pakāpes diplomu. Arī meiteņu sastāvs Salaspils novadā izcīnīja augstākās pakāpes diplomu, „ par saviem dziedātājiem ar lepnumu stāsta I. Koroševska. No 2010. gada ansamblis sadarbojas arī ar atpūtas centru „LIDO”, kur regulāri ar savām balsīm un atraktivitāti priecē apmeklētājus.

„Vālodzītes” jubilejas pasākumā ar sveicieniem uzstājās ansambļi „Fantāzija”, „Sunrise” no kultūras nama „Enerģētiķis”, kā arī pašmāju kolektīvi no „Rīgavas”-jauniešu ansamblis „Vējā” un deju grupu „Buras”. Arī daži bijušie vālodzēni, kuri vēl joprojām ir saistīti ar mūzikas pasauli, sniedza savus priekšnesumus- ar flautas solo uzstājās Kitija Budreika, ar klarnetes skaņām zāli piepildīja Anna Gāgane, Līga Girgensone demonstrēja marimbas spēli, savukārt ar vokālajiem priekšnesumiem uzstājās Uva un Lelde Jurciņas un Emīls Mangulis.

„Ar emocionālo Ulda Stabulnieka dziesmu „Paliec un neaizej”, kuru izpildīja gan bijušie, gan esošie vālodzēni, koncerts izskanēja. Mums tika veltīti skaisti vārdi un novēlējumi, dāvanas un ziedu kalni. Pasākums izdevās emocionāls un sirsnīgs. Gribu pateikt lielu paldies visiem, visiem, kuri bija mūsu koncertā, priecājās kopā ar mums. Liels paldies maniem audzēkņiem, viņu vecākiem un k/n „Rīgava” kolektīvam, „ pēc jubilejas skaistā koncerta saka Ilona Koroševska. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis