Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Uz saviem koncertiem ielūdz „Buras”

Pērnā gada pašā nogalē ar grandiozu un neaizmirstamu šovu deju grupa „Buras” nosvinēja savu jubileju, kurā kārtējo reizi ikviens klātesošais varēja pārliecināties par burinieku neizsīkstošo izdomu un talantu. Taču šī sezona ir nozīmīga ne viena ar „Buru” jubileju, bet nu jau piekto pastāvēšanas gadu šogad svin arī „Buru studija”, kurā dejo 146 dalībnieki.

Katrai studijas grupai ir ko rādīt, ir, ar ko pārsteigt un iepriecināt, tamdēļ „Buras” savu programmu nevar izdejot vienā koncertā. Kā saka „Buru” vadītāja Edīte Ābeltiņa, tad sliktākais ir tas, ja dejotājam neļauj dejot, neļauj parādīt to, ko viņš var un, galvenais, grib darīt.  Tieši tādēļ uz kultūras nama ”Enerģētiķis” skatuves burinieki savus oriģinālos un atraktīvos priekšnesumus rādīs divus vakarus.

5 buras

10. maijā uzstāsies „Buru” jaunākie dejotāji, kur pašam mazākajam ir vien seši gadi, bet vecākajiem- 14. Katra grupa priecēs ar vairākiem priekšnesumiem, kuri pārsvarā plašākai auditorijai vēl nav rādīti. Šajā koncertā noteikti varēs pabrīnīties par to, cik tomēr daudz mazie burinieki spēj pateikt dejā.

Savukārt 11. maijā koncerts notiks divās daļās un tajā piedalīsies „Buru” vecākās grupas un pamatsastāvs. Atskatoties vēsturē, pirmajā daļā būs interesants ceļojums laikā, bet pavisam jaunās noskaņās. Koncerta otrajā daļā jaunu programmu ar jauniem tērpiem un idejām rādīs „Buru” pamatsastāvs, kā arī būs iespēja pašiem novērtēt priekšnesumu, kuru tik atzinīgi novērtēja konkursā Dienvidkorejā.

Pavisam drīz, 6. maijā, „Buras” varēs redzēt arī Mūsdienu deju laureātu ceļojumā VEF kultūras pilī, kur 700 dejotāju no visas Latvijas dosies vērienīgā un krāšņā ceļojumā. Šis koncerts ir īpaši nozīmīgs „Burām”, jo no visa dalībnieku skaita veseli simts būs tieši burinieki, bet Edīte Ābeltiņa ir koncerta režisore un mākslinieciskā vadītāja. Koncertā savienosies show, hip-hop, laikmetīgā un džeza deja. Atraktīvi dejotāji, krāšņi tērpi un dramaturģiski vienotais uzvedums radīs īpašu noskaņu.

20. aprīlī līdzās spēcīgākajām Latvijas deju grupām „Liepājas kausā” piedalījās divi „Buru studiju” sastāvi, savās vecuma grupās paliekot nepārspēti. „Neskatoties uz to, ka konkursos gūstam lieliskus panākumus, katra uzvara mums sagādā milzīgu prieku, katra uzvara mums ir milzīgs pārsteigums, jo konkursos ir ļoti augsts dejotāju līmenis, „ stāsta Edīte, piebilstot, ka visos konkursos ir jācīnās un jāuzmin to, kas žūrijai atstātu visspilgtāko iespaidu. „Korejā mēs uzminējām, trāpījām tieši desmitniekā, jo konkursā grupas bija ļoti spēcīgas.”

Vēl joprojām par iespēju dejot „Burās” interesējās daudzu bērnu vecāki, par ko ļoti priecīga ir vadītāja, taču ne visus ir iespēja uzņemt. Kā uzsver E. Ābeltiņa, tad aplams ir uzskats, ka „Buras” organizē atlases, kurās jaunie dejotgribētāji tiek šķiroti pēc to spējām. Atlases nav vispār, tiktu uzņemti pilnīgi visi bērni, ja vien nebūtu problēmas ar telpām. Lielajam dejotāju skaitam „Rīgavas” telpas kļūst par šauru. „”Rīgavai” vajadzētu uztaisīt piebūvi, tad mēs varētu izpausties un uzņemt visus gribētājus, „ smaidot piebilst Edīte. „Domājot par telpām un citiem sadzīviskajiem jautājumiem, man atliek vismazāk laika tam, kas man patīk visvairāk- horeogrāfijai.„ Tomēr neskatoties uz visu, „Buras” un Edīte ir mūsdienu dejas kustības priekšgalā valstī, un ir apņēmības pilni turpināt attīstīties un priecēt skatītājus ar saviem lieliskajiem un oriģinālajiem uzvedumiem.  Rudenī „Buru studijas” jauniešu sastāvs dosies uz Meksiku, kur piedalīsies krāšņā deju festivālā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis