Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ceļš ir dzīve

shulcs

28.februāra vakarā Salaspils novada bibliotēkā pulcējās cikla “Ceļojumu stāsti bibliotēkā” tuvu un tālu ceļojumu cienītāji uz tikšanos ar ekstrēmceļotāju,   veloalpīnistu un rakstnieku Bruno Šulcu - cilvēku, kurš pabijis Ēģiptē, ar helibordingu nodarbojies Kamčatkā, iepazinis Indijas dienvidus, pabijis Elbrusa virsotnē un ar riteni nobraucis no kalna smailes Muztagata  Ķīnā.

Šajā tikšanās reizē profesionāla gida pavadībā devāmies uz Itālijas dienvidiem pa seno Apija ceļu (via Appia), mērojot kājām 212 km garo ceļu  no Romas (Roma) līdz Kapujai (Capua). Stāstu vizuāli iespaidīgāku un emocionālāku darīja Bruno Šulca veidotās dokumentālās filmas “Mans Apija ceļš” demonstrācija un fotogrāfijās iemūžinātie spilgtākie vēsturiskie apskates objekti. Filmas demonstrācijas laikā skatījām Itālijas dabu, kas ieskāva ceļu - stiepļu, akmeņu, betona sētas, vai arī gara zāle, divmetrīgas niedres, biezi noputējuši krūmi vai milzu kaktusi. Pabijām Kapujā, kur savas gladiatoru cīņas prasmes kādreiz apguvis leģendārais vergu vadonis Spartaks. Skatījām Kazeretas (Caserta) pils kompleksu, kur filmēti vairāki Holivudas grāvēji. Un kas tad ir ceļojums bez dziedāšanas, it sevišķi Itālijā? Viesis aicināja klātesošos pievienoties viņam un Adriāno Čelentāno (Adriano Celentano) nodziedāt dziesmu Azzurro, kura ir Itāļu futbola fanu himna un Bruno ceļojuma dziesma.

Pasākuma izskaņā ikviens pasākuma apmeklētājs varēja iegūt Klaidoņbrāļa Bruno autogrāfu uz īpaši sagatavotajiem autora citātiem, nofotografēties un aprunāties ar viesi.

Liels paldies visiem neklātienes ceļotājiem, kas tik kuplā skaitā padarīja šo pasākumu interesantu un krāšņu ar savu ieinteresētību, jautājumiem un dziedāšanu.

Un neaizmirsīsim…viss, ko mēs gūstam no šā piedzīvojuma, ir tīrs prieks. Un prieks galu galā ir dzīves mērķis. Mēs nedzīvojam, lai ēstu un taisītu naudu. Mēs ēdam un taisām naudu, lai varētu priecāties par dzīvi. Tā ir dzīves jēga un tam ir domāta dzīve…. /Džordžs Lī Melorijs/

Uz tikšanos nākamajos “Ceļojuma stāsti bibliotēkā” rudenī.

Ilze Zariņa
Kristīne Vilsone
Māras Melnes foto

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis