Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Mūsu “lakstīgalas” atved mājās 1. pakāpes diplomus

Lakstiigalas0205

31. janvārī Skolēnu pilī norisinājās Rīgas reģiona tautas dziesmu dziedāšanas sacensības skolu jaunatnei “Lakstīgala -2019”, kurā piedalījās arī Salaspils 1. vidusskolas 1.-4. un 5.-9. klašu grupas. Abas izcīnīja pirmās pakāpes diplomus.

Konkurss “Lakstīgala“ sastāv no vairākām daļām. Mājas darbā meitenes sagatavoja stāstījumu ar latviešu tautas dziesmām, ticējumiem un rotaļām par maizes tēmu. Bez mājas darba bija arī  izloze, kurā tautas dziesmas jānodzied ar visiem pantiem no sākuma līdz beigām. Jaunākā grupa izlozēja tautas dziesmu “Māte cepa kukulīti“, savukārt vidējā - “Sijā auzas tautu meita”.

Tāpat pēc dzirdes bija jāatpazīst septiņas latviešu tautas dziesmas un instruments, uz kura tās tika atskaņotas. Protams, bija arī rakstiskais darbs, kurā “Lakstīgalas” parādīja savas zināšanas par tautas dziesmām, gadskārtām un tautas tērpiem.

Liels paldies meitenēm – Gretai un Katrīnei Sergejevām, Madara Šāblei, Rēzijai Paulai Plisko, Ievai Loginai, Adelei Tifanijai Romano, Agnetai Kubiļus, Terēzei Petkevičai un Artai Vagalei!

Paldies vecākiem un vecvecākiem, ar kuriem meitenes mācījās uz izdziedāja dziesmas! Īpašs paldies Kristīnei Radkovskai!

Paldies skolotājai Anitai Voras par maizes tēmu un skolotājai Ingai Grimai par tautas tērpiem!

Paldies visiem kolēģiem, kuri par mums turēja īkšķus, paldies skolas direktorei Verai Kalniņai!

Aija Pizāne, interešu izglītības skolotāja  

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis