Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Skatuve vieno Latviju un Ukrainu

20.oktobrī Salaspils kultūras namā noritēja ļoti īpašs sadraudzības koncerts, kas pulcēja kopā tik dažādus un tomēr tik līdzīgus savā mīlestībā pret tautas mantojumu amatiermākslas kolektīvus.

“Draudzība bez robežām” - tā saucās šis skaistais, raibais, skanīgais koncerts, kurā jauniešu deju kolektīvs “Ūsiņš” par godu 50 gadu jubilejas sezonas atklāšanai sasauca kopā savus draugus -  deju kolektīvu “Austriņš”, krievu dziesmu ansambli “Otrada”, Ādažu tautas deju ansambli “Sprigulītis”, Garkalnes vidējās paaudzes deju kopu “Saime” un Ukrainas tautas ansambļus “БЕРЕГИНЯ”, “БАРВИ” un “ЗОЛОТЕ ПЕРЕВЕСЛО”.

6 ukraina

Kā izveidojusies draudzība starp jauniešu deju kolektīvu “Ūsiņš” un Ukrainas dziedošajiem ansambļiem? Atbilde ir meklējama festivālā Baltkrievijā, kas notika pirms trīs gadiem. Toreiz, esot vairākas dienas kopā, radās interese vienam par otru – par tautas mākslu, tautas tērpiem un tradīcijām.

Koncerts pulcēja pilnu zāli, bija ieradušies gan salaspilieši, gan pilsētas viesi, un sarunas ritēja vismaz trijās valodās. Klātesošie čukstus apbrīnoja gan latviešu meitu un dēlu staltumu un raitos deju soļus, gan skaisto latviešu mūziku, gan viesu košos tērpus un nedzirdēti skanīgās balsis. Īpašs pārsteigums bija mūsu “Otradas” dziedātāju izpildītā dziesma ukraiņu valodā. Dažas smeldzīgas melodijas ukraiņu izpildījumā lika aizdomāties par mūsu tautu sarežģītajiem likteņiem, taču dzīvesprieks, kas par spīti visam strāvoja no skatuves, sildīja sirdis. Patiesi- draudzībai nav robežu, ja cilvēkus vieno mīlestība pret mākslu!

uusins

Kopā ar tautas dziesmu ansambļiem Salaspilī ieradās arī kultūras darbinieki no Ukrainas. Viesi pirms koncerta iepazinās ar mūsu kultūras nama darbību, apmeklēja “Rīgavas” dārzu, kā arī viesojās mūzikas un mākslas skolā. Ukraiņi bija patīkami pārsteigti par mūsu iestāžu gaišumu, sakārtotību, izmantotajiem tehniskajiem risinājumiem un aprīkojumu. Tāpat viesi apbrīnoja mūsu pilsētas skaistumu, tīrību, sakoptās ielas un krāšņās puķu rotas. Šāda pieredzes apmaiņa ir ārkārtīgi vērtīga, jo ļauj uz savu darbu un savu pilsētu paskatīties no malas un ieraudzīt daudz sakārtotu lietu, ko ikdienā vairs nepamanām un uzskatām par pašsaprotamām.

Paldies par brīnišķīgo koncertu un vērtīgo pieredzi mūsu ukraiņu viesiem, kā arī Latvijas kolektīviem un to vadītājiem – TDA “Sprigulītis” vadītājai Lienei Kļaviņai, VPDK “Saime” vadītājam Jānim Jakovičam un, protams, Salaspils kultūras nama jauniešu deju kolektīvu “Austriņš” un “Ūsiņš” vadītājam Mārtiņam Pēdājam. Uz tikšanos citos koncertos!

Ilona Krastiņa, kultūras nama sabiedrisko attiecību speciāliste

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis