Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Tautas deju kolektīvu sacensības "Greizais kompass" notiek Salaspilī

Gandrīz 800 dejotājiem pulcējoties Salaspilī, 6. oktobrī aizvadītas vienpadsmitās deju kolektīvu sacensības “Greizais kompass”. Šoreiz trīsdesmit komandu konkurencē galveno balvu izcīnīja TDA “Gatve”. Sacensības tika atklātas Salaspils stadionā, pagājušā gada uzvarētājiem TDA “Ačkups” svinīgi nododot ceļojošo “Greizā kompasa” trofeju. Visas dienas garumā deju kolektīvu komandas dažādās Salaspils vietās veica uzdevumus, kas bija saistīti gan ar veiklību, gan erudīciju, gan arī prasīja no dalībniekiem vienotu komandas garu un pārdomātu stratēģiju. Daļa no uzdevumiem norisinājās arī Nacionālā botāniskā dārza teritorijā, savukārt Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā bija jāpilda deju minēšanas uzdevums. Kā pirmie sacensību finišu Salaspils stadionā sasniedza TDA "Gatve", kuri arī kopvērtējumā kļuva par sacensību “Greizais kompass 2018” uzvarētājiem. Otrajā vietā ierindojās TDA "Rotaļa", savukārt trešo vietu ieguva LU Tautas deju ansamblis "Dancis".

Sacensības “Greizais kompass” kopš 2008. gada rīko VEF Kultūras pils TDA “Dardedze”, katru gadu rudenī aicinot tautas deju kolektīvus tikties kādā Latvijas pilsētā. Iepriekš sacensības ir norisinājušās Cēsīs, Ogrē, Bauskā, Kuldīgā, Valmierā, Siguldā, Tērvetes dabas parkā un dažādās Rīgas apkaimēs. Sacensības katrā gadā tiek veidotas ar tematisko motīvu. Izceļot Salaspils pilsētas vēsturisko saistību ar dažādām zinātnes jomām, 2018. gada sacensību temats bija “Zinātne no atomiem līdz deju svētkiem”, kas atspoguļojās gan sacensību uzdevumos, gan dalībnieku kolektīvu tērpos. Galveno balvu par pārdomātākajiem un tematiski radošākajiem tērpiem saņēma TDA “Ritenītis”.

Greizā kompasa mērķis ir veidot draudzīgas attiecības kolektīvu un to dalībnieku starpā, kā arī pārbaudīt kolektīvu spēju sadarboties, ne tikai dejojot, bet arī neierastās situācijās pildot dažādus neparastus uzdevumus. “Katru gadu palielinās kolektīvu interese par “Greizo kompasu”, par ko mums, organizatoriem, ir milzīgs prieks. Sacensību organizēšanā tiek ieguldīts daudz laika, cenšoties izdomāt uzdevumus, atrodot atbalstu un saskaņojot norises vietas. Bet, redzot dalībniekus pasākuma dienā – tematiski noformējušos un gatavus skriet, pārņem lieliska sajūta, ka tas ir tā vērts,” “Greizā kompasa” galvenā organizatore Ieva Sīmane skaidro TDA “Dardedze” motivāciju ik gadu rīkot sacensības saviem kolēģiem dejotājiem no citiem tautas deju kolektīviem.

Greizā kompasa organizatori pateicas par atbalstu sacensību rīkošanā Salaspils novada pašvaldībai un personīgi sporta nama direktoram Vitālijam Berezņevam, kā arī jauniešu deju kolektīvam “Ūsiņš” un personīgi kolektīva vadītājam Mārtiņam Pēdājam. Paldies arī sacensību uzdevumu un balvu fonda nodrošinātājiem: Nacionālajam botāniskajam dārzam, AS “Biolat”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtam "Silava” un citiem.

FOTOGALERIJA

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis