Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilieši piedalās starptautiskajā konferencē “LTF-30”

ltf301009

8. oktobrī Dailes teātrī notika starptautiskā konference "Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF - 30". Latvijas Tautas fronte (LTF) bija Trešās atmodas sākumposmā radīta sabiedriski politiska organizācija ar vairāk nekā 250 000 biedru un vēl lielāku atbalstītāju skaitu gan Latvijā, gan trimdā. Cīņā par demokrātiskas un neatkarīgas valsts atgūšanu ap LTF ar laiku saliedējās gandrīz visi latviešu nacionālās atbrīvošanās idejas piekritēji un grupējumi, kā arī Latvijas etnisko minoritāšu kultūras biedrības.

Konferencē piedalījās arī Salaspils Tautas frontes dalībnieki. “Mēs pārstāvējām trīs lielas Salaspils tautfrontiešu grupas, ja man atmiņa neviļ, - Agrofirmas grupu, kultūras nama “Rīgava” grupu un Salaspils 1.vidusskolas grupu. Mūs- Marutu Muzikanti, Leonardu Stulpānu, Juri Krauju, Valdi Gobu, Antonu Koroševski  un Jāni Kļaviņu- sapulcināja Ēriks Miķelsons. Bijām priecīgi par šo satikšanos no rīta pie “Rīgavas”, lai ar Salaspils pašvaldības atbalstu (mums tika piedāvāts autobuss), brauktu uz Dailes teātri,” stāsta Jānis Kļaviņš. “Bet tanī pašā laikā bijām arī apbēdināti, kad uzzinājām, ka vairāki aktīvi tautfrontieši atteikuši dalību  mums tik svarīgā konferencē. Mūsu sarunas skāra arī tos mūsējos, kuri  staigā Dieva valstības ceļus. Jā, bet 30 gadu mums pašiem nemaz tik daudz nelikās, atmiņas un prieki, kaut gan pamata priekam  pēc loģikas nevarēja būt, jo toreiz bijām gatavi  arī briesmīgi ciest, lai aizsargātu savu zemi, savu tikko iegūto, bet nedrošo brīvību. CIlvēka prāts liekas ir uzbūvēts tā, ka lielās rūpes un raizes paliek dziļi noslēptas, bet atmiņā parādās latviešu tautas apņēmība, izturība, pašaizliedzība, ugunskurs, kārtīga dziesma un arī mēriņš ar vajadzīgu un godīgu devu.”

Konferencē runāja Dainis Īvāns, pirmais LTF priekšsēdētājs. Kā atzina salaspilieši, tad viņiem runa esot patikusi. Arī Romualda Ražuka runas saturs esot bijis pārliecinošs un atbilstošs tā laika norisēm. “Mūsu jaunie zinātņu doktori - Mārtiņš Krapāns, Jānis Pleps, Gatis Krūmiņš un Ivars Ijabs jau paspējuši analizēt Barikāžu laiku politiski, ekonomiski, juridiski, psiholoģiski, uzstājās ar savu pētījumu galvenajiem secinājumiem. Tie gan varēja būt vienkāršākā valodā izstāstīti, bet nekas, sapratām. Ievērības cienīgi bija Lietuvas Sajūdis darbības pētnieka doktora Viļus Ivanauska, Igaunijas Rahvarinnas muzeja vadītāja doktora Killo Arjaka un Zviedrijas pirmā vēstnieka Latvijā Larsa Pētera Fredēna uzstāšanās. Īpaši zviedru diplomāts caur puķēm  atzinās cik maz lielās pasaules valstis ASV, Lielbritānija, Francija, Vācija un pat Zviedrija  bija ieinteresētas straujām izmaiņām Baltijā, un pat baidījās no PSRS sabrukuma un jauno valstu izveidošaās Baltijā. Tātad mums tautfrontiešiem tik tiešām nav kauns, ka mēs pastāvējām uz savu un uzvarējām.

Patīkami bija tas, ka pusdienas armijas stilā mums konferences pārtraukumā pasniedza Latvija armijas meitenes un zēni īstu lauku apstākļu gaisotnē vienreiz lietojamos traukos - rīsu biezputru ar gaļu, skābiem gurķiem, rupjmaizi un kefīru. Blakus tāpat bija dabūjama kafija, tēja  un tautiešu sarūpētie pīrādziņi. Lai paliek sānis kulināriskās izdarības, visiem ļoti pir sirds gāja “deserts” - Dailes teātra dziedošo aktieru sarūpēts koncerts maestro Jura Vaivoda, Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja un diriģenta un arī jauniešu kora “Kamēr” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Dziedāja mūsu iemīļotie aktieri Skrastiņš un Ķuzule-Skrastiņa, Kerēvica un Eglija, Grāvelis, Andžāns, Robežnieks. Gods un slava viņiem, tauta dziedāja līdzi, piecēlās kājās, sumināja dziedātājus un mūziķus, un tas bija īsts un patīkams pārdzīvojums, viss notika kā senos laikos Mežaparkā vai kur citur, jo fonā uz lielā ekrāna vēl tika rādīti tā laika mūsu vēstures kadri. Pateicamies par atbalstu Salaspils novada pašvaldībai,” savos iespaidos par konferenci dalās Jānis Kļaviņš, Salaspils 1.vidusskolas skolotājs ģeogrāfs zemessargs un tautfrontietis.

Attēls no lsm.lv

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis