Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

NVO projekta ietvaros notiek brīvdabas pasākumi Doles salā

Valsts simtgades zīmē realizēts NVO attīstības projekts “Brīvdabas pasākumi: stāstniecības, senu amatu un joku teātra dienas Dolē pie Daugavas”.  Projektu realizēja Nevalstiskā organizācija “Doles atbalsta biedrība”.

Aizvadītā vasara ir bijusi spraiga un pasākumiem bagāta kā visā mūsu valstī, tā arī  Salaspils novadā. Visai bieži izskanējis Doles salas vārds. Tas ne bez pamata, ne bez iepriekšējas plānošanas un ne bez novada pašvaldības finansiāla atbalsta.  Arī “Doles atbalsta biedrība” ir veiksmīgi līdzdarbojusies.

Biedrība “Doles atbalsta biedrība” šī gada NVO projektā  vēlējās akcentēt vietējo iedzīvotāju pamatvērtības un tradīcijas, uz kurām tauta balstījusies. Pie Daugavas dzīvojošiem ļaudīm vienmēr ir bijušas savdabīgas amatu prasmes un nostāsti par dzīvi pie upes. Neskatoties uz dabīgo atšķirtību, salenieki visos laikos ir mīlējuši dziedāt un teātra pasākumus. Turpinot tradīcijas, iesaistot vietējos iedzīvotājus, tostarp bērnus un jauniešus, projekta gaitā tika realizēti divi  pasākumi, kas savijās kopējā vēstījumā par tautas piedzīvoto :

  • Salaspils teātra izrāde (rež. E.Neimane)- Ā. Alunāna joku luga “Šneiderienes” 9. jūlijā; 
  • “Stāstu un stāstnieku diena Dolē pie Daugavas” kopā ar folkloras pētnieku    G. Pakalnu, folkloras kopu “Rāmupe” un stāstniekiem; vienlaicīgi seno amatu darbnīca upes zivju pagatavošanā 1. septembrī. 

Tie  bija ļoti atbalstīti, tātad vietējiem novada iedzīvotājiem nepieciešami pasākumi ar kultūras un mūžizglītības funkciju; tie veicināja  kopienas identitātes un piederības sajūtu,  sabiedrības saliedētību un savstarpējo integrāciju.

Visvairāk  dzirdētā atsauksme – “Tādi pasākumi jārīko biežāk, arī nākošo vasaru”. Bet vai tas iespējams? Kaut arī “vienā upē divreiz neiekāpsi”,  padomājot jāteic- jā. Jā, to nodrošina Salaspils novada pašvaldības līdzfinansējums. Ar tā palīdzību ir iegādāta plaša pasākumu nojume, kas spēj uzņemt gana lielas apmeklētāju grupas- 70 cilvēku. Bez tam potenciālajiem Doles dabas parka apmeklētājiem būs iespēja ne vien paglābties no lietus, bet arī nojumē pie galdiem baudīt (no termosiem) karstu tēju vai kafiju. Arī novakares krēsla, pat tumsa turpmāk vērtīsies romantiskā noskaņā, jo nojume izgaismosies piekaramās sveču laternu gaismās.

Šis biedrības realizētais projekts ir sekmējis tālāku drošas, sakārtotas vides veidošanos vienā no gleznainākajām un tūristu apmeklētākajām vietām Doles dabas parkā pie Daugavas.

Paldies Salaspils novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu!

Anita Krūmiņa-Štikāne, “Doles atbalsta biedrības” valdes priekšsēdētāja

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis