Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils Kultūras nams lepojas ar saviem koriem un aicina tiem pievienoties!

Elpa0905

Salaspils jauktais koris “Elpa”

Dziedot dzimu, dziedot augu – droši vien tā mēs varētu saukt šo sezonu, kuras noslēgumā katrs latvietis, kuram dziesma šūpulī ielikta, kāpa uz skatuves Mežaparkā, lai tūkstošbalsīgā korī uzvilktu karogu, lauztu priedes, lektu ar gaismeņu, cīnītos ar Lāčplēsi un atkal celtu Gaismas pili.

Salaspils jauktais koris Elpa šogad koru skatē piedalījās kā A grupas koris un pirms skates Jaunpilī kopā ar Ādažu kori Saknes un Jaunpils jaukto kori, nostiprinot savu repertuāru, par lielu gandarījumu sev un diriģentam ieguva skatē 44.00 punktus un 1.pakāpi, tādejādi uzliekot  par mērķi turpināt celt kvalitāti un censties sasniegt arvien augstākus rezultātus. Un tas noteikti izdosies arī pateicoties mūsu pašiem mazākajiem līdzjutējiem, kuri līdzās mammām un tētiem ir mūsu mēģinājumu procesā, koncertos un ar pašdarinātiem plakātiem stiprina dziedātājus pat koru skatē.

Taču ko vēl mēs darījām ceļā uz Dziesmu svētkiem? Mēs esam priecīgi par burvīgo sadarbību ar Salaspils luterāņu baznīcu, kuri Reformācijas kustības 500.gadadienā uzaicināja kori sniegt svētku koncertu Vitenbergas partnerkoka stādīšanas pasākumā baznīcas dārzā. Jau trešo gadu Zvaigznes dienā iepriecinājām seniorus un pirmo reizi piedalījāmies 5.Baznīcas nakts koncertā, kur izdziedājām tieši latviešu komponistu dažādu laiku garīgo mūziku.

Kā daļa no 500 dalībniekiem, ar Im.Kalniņa un Z.Liepiņa dziesmām Elpas dziedātāji piedalījās emocionālā, līksmā, humora pilnā k/n Rīgava 50 gadu jubilejas koncertā, kur dziesmā un dejā tika izdzīvota kultūras nama dzīve 50 gadu garumā.

Un svētku nevar būt par daudz! Viens solis līdz simtam… Tā kopā ar Gaiziņa vīriem, Carnikavas Undīnēm un Stradiņu sieviešu kori sagaidījām Latvijas 99.dzimšanas dienu, izdziedot latviešu komponistu rakstītās dziesmas. Un ziemas skaistākajos svētkos atklājām daudz sirsnīgu un mīļu J.Lūsēna dziesmu.

Kā viens no priecīgākajiem un līksmākajiem aizvadītas sezonas pasākumiem jau otro gadu pēc kārtas bija Koru kari Carnikavā, kuros šogad kopa ar Undīnēm un Elpu piedalījās arī Skaņupe, Dzīne un burvīgie Dziedoņa vīri, visi kopā dziedot gan gada hītus, gan dziesmu Latvijai, gan savu atraktivitāti un izdomu paužot kategorijā Jūra krāc un vēji pūš. Ja pagājušajā gadā Labvēlīgā tipa Čiekurs, egles dēls nesa mums milzīgu prieku un atbrīvotību, tad šogad kopā ar pa Missisipi peldošo kuģīti, ziemas vidū uzbūrām pludmali, kokteiļus un ilgas pēc vasaras. Arī stingrā un taisnīgā žūrija Mārtiņa Klišāna, Rūtas Dūdumas un Uģa Joksta personās mūsu korim piešķīra Klasiskākā kora titulu. Un kāpēc gan ne? Klasiskās vērtības taču ir mūžīgas :)

Vēl brīdi pirms lielā Dziesmu svētku skrējiena, koris Elpa šogad kuplināja Salaspils pilsētas svētkus, svētku otrajā dienā sniedzot koncertu Salaspils katoļu baznīcā. Piedaloties ērģelniecei Luīzei Mardanovai un jaunajai solistei Annijai Ādamsonei, ne tikai skatītājiem tieši šis koncerts sniedza lielu muzikālu baudījumu, bet arī ne vienam vien koristam solistes emocionālais dziedājums lika noritēt pa asarai. Un ir koncerti, kas ļauj tev sajusties īpaši tuvam savai pilsētai, savam korim un sniedz tev jaunu sparu turpināt un nostiprināt to pārliecību, kāpēc tu esi tieši šajā vietā un šajā brīdī.

Un starp Dziesmu svētku ziediem un vaiņagiem, starp meitenēm baltās zeķēs un tautu dēliem pastalās, mums aizsākās lieliska draudzība ar Gruzijas Batumi pilsētas profesionālo sieviešu kori, kuri jau otro reizi apmeklēja Latviju tieši Dziesmu svētku laikā un šī draudzība pēdējā augusta nedēļā turpinājās pašā Gruzijā uz kurieni koris bija devies koncertceļojumā un savā pirmajā ārzemju braucienā. Bet par to, ko mēs piedzīvojām Gruzijā - nākamreiz.

Ja arī Tu gribi būt daļa no mūsu kora, dziedāt, smieties, sajust to brīvību un burvību, ko sniedz dziesma – nāc un pievienojies! Elpo kopā ar mums, jo arī nākamajā sezonā mūs gaida jaunas dziesmas, koncerti, ceļojumi un piedzīvojumi!

Salaspils jauktais koris Elpa
Diriģents Ainars Mēness, tel.29550385

Loja0905

„Lōja” aicina savā pulkā, lai turpinātu airēt aizvien dziļākos ūdeņos!

Kā jau katru gadu, arī šoreiz vēlamies pastāstīt Jums, mūsu novadniekiem un visiem draugiem – kā tad mums ir gājis?

Šis pavasaris un vasara korim „Lōja” bijis laiks, kas piesātināts ar notikumiem un piepildīts ar neaizmirstamām emocijām. Neraugoties uz visādiem apgrūtinājumiem, kora koncertdarbība ne brīdi nav bijusi otrajā plānā, arī savus tradicionālos pienākumus esam veikuši godam un apstāties nemaz nedomājam arī turpmāk!

Svinējām Līvu Savienības 95.dibināšanas gadadienu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un skatījām Rīgu no putna lidojuma. Atcerējāmies Dzintara Kļaviņa devumu latviešu un lībiešu mūzikā viņa 90.dzimšanas dienai veltītā konferencē Rīgā, „Ave Sol” zālē. Paguvām sagaidīt neaizmirstamus saulgriežus Mazirbē un Kolkā, izgaismot Latviju kopā ar fondu „1836”, līvu krastā svinēt Līvu svētkus un sniegt koncertus, izvēdināt galvas mūsu kora nometnē un kalt jaunus plānus nākotnei.

Bet pāri visam – mūsu valsts simtgade un Dziesmu svētki, kuros piedalījāmies nu jau ar vairākiem uzdevumiem. Godam pildījām mums uzticētos Dziesmu svētku vēstnešu pienākumus, gozējāmies presē un TV, atbildīgi gatavojāmies svētkiem, Ogres koru apriņķa skatē iegūstot godam nopelnītu 1.pakāpi. Tikām uzaicināti un šo īpašo izaicinājumu uzņēmāmies - iestudējām arī Dziesmu svētku Vokāli simfoniskā koncerta programmu, kuru atskaņojām „Arēnā Rīga” kopā ar 30 labākajiem Latvijas koriem un simfonisko orķestri. Tā dziedātājiem bija jauna un nenovērtējama pieredze un emocijas, kuras vēl ilgi paliks atmiņā!

Noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā” un visi mēģinājumi Mežaparka atjaunotajā estrādē atkal veidoja īpašu kopības un lepnuma sajūtu. Kaut arī mēģinājumi un koncerti bija gari un grūti, visiem acis mirdzēja un gribējās vēl! Un īpaši lepni bijām, kad dziedātāji, dejotāji, diriģenti un vienkārši garāmgājēji slavēja mūsu tērpus un vēlējās par tiem uzzināt vairāk, fotografēties kopā un apsveikt mūs ar rezultātiem tautastērpu skatē. Un par to varam lielīties un stāstīt visiem, kuri to vēl nezin! Cik pūļu, laika un savu resursu esam ieguldījuši, lai ar saviem pašdarinātajiem tērpiem iegūtu otro vietu, apsteidzot pat tautas daiļamata meistaru studijas un nozares profesionāļus! Salaspils Laukskolas lībiešu tērpi bija pamanīti un novērtēti Latvijas 100-gades lielākajā tautastērpu godināšanā! Ne velti jau nākamajā rītā pēc Dziesmu svētku noslēguma koncerta izturīgākie juta līdzi savējiem jau Latvijas TV rīta tiešraidē! Un kā tad bez sevis atrašanas visos medijos un publikācijās, pozēšanas fotogrāfiem un interviju sniegšanas pat Japānas sabiedriskajai televīzijai! Un lielākais paldies Jums, mūsu līdzjutējiem, no kuriem saņēmām laba vēlējumus, uzmundrinājumus un atbalstu!

Bet ieslīgt pašapmierinātībā un dusēt uz lauriem nav laika, jāairē tik tālāk - plāni mums ir lielumlieli! Jau 1.septembrī aicinājām visus uz tradicionālo „Upes Dziesmu” Tīnūžu pagastā pie Mazās Juglas rumbas, kur sējām dzintarus, mācījāmies atpazīt retas sēnes, kalām rotas un virpojām podus! Kopā ar draugu koriem, Nilu Īli, Fonoplane, Big Eye Bee un citiem mūziķiem teicām paldies dabai par vasaru, upei par plūdumu un labiem cilvēkiem par kopā būšanu.

Un jau šajā nedēļas nogalē piedalīsimies Somugru dienās, kas norisināsies Dundagā, Rīgā un... Salaspilī! 9. septembrī 11.00 Botāniskā dārza oranžērijā būs iespēja uzstāties kopā un dzirdēt vienu no izcilākajiem Igaunijas kamerkoriem – „Collegia Musicale”, kuri atskaņos dziesmas arī lībiešu valodā! Nepalaidiet garām šo iespēju!

Šogad, kad svinam mūsu valsts simtgadi, kad Līvu Savienība atzīmē 95.dibināšanas gadu, „Lōja” klusiņām un kautrīgi, bet ar lepnumu skatās uz saviem 11 gadiem Latvijas kultūras kartē. Un mums ir prieks, ka ar savu rosīšanos esam arī Salaspils vārdu daudzinājuši tuvu un tālu, lepojušies ar savām saknēm un novada kultūrvēsturiskajām bagātībām, ieminuši jaunas takas un rādījuši šo ceļu arī citiem!

Un esam gatavi savā pulkā aicināt arī visus tos, kuri šogad vēl nebija sadūšojušies atnākt uz kori, iegūt jaunus draugus un zināšanas, un..... varbūt pat atrast savu Mīlestību!

Labprāt gaidīsim Jūs 28.augustā, 4., 11. un 18.septembrī 18.30 k/n „Rīgava” un sāksim dziedāt kopā! No savas puses garantējam daudz dziedāšanas, notikumus, daudz draugus un neatkārtojamas bildes Jūsu sociālo tīklu profilos!

Tuvāka informācija rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 20249837 diriģentam Ģirtam Gailītim.

Jūsu Salaspils koris „Lōja”

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis