Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Notiks atmiņu vakars par Latvijas Radio pagrīdes studijas darbību 1991. gadā

Afiša radio-web

Ik gadu septembrī notiek Eiropas kultūras mantojuma dienas. Latvijā 2018. gada Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi būs veltīti Latvijas Republikas dibināšanai un attīstībai, tādēļ Daugavas muzejs organizē atmiņu vakaru par Latvijas Radio pagrīdes studijas darbību Salaspilī 1991. gada augusta puča laikā.

1991. gada 19.‑ 21. augustā Padomju Savienībā notika neveiksmīgs valsts apvērsuma mēģinājums jeb Augusta pučs. Tā mērķis bija gāzt PSRS prezidentu Mihailu Gorbačovu, izbeigt viņa uzsākto valsts demokratizācijas procesu un nepieļaut Padomju Savienības reformēšanas līguma parakstīšanu. Sākoties pučam, PSRS Iekšlietu ministrijas Rīgas sevišķo uzdevumu milicijas vienības jeb OMON 19. augusta pievakarē ieņēma Latvijas radio torni Ulbrokā. Daži brīvprātīgie radio darbinieki devās uz slepeno radiostaciju gatavībā sākt raidīt, ja tiktu ieņemta studija Doma laukumā. 20. augustā prognozes piepildījās, pēc radio ieņemšanas ēters klusēja tikai 56 sekundes, pēc tam atsākot raidīt no citas vietas. Neraugoties uz informatīvo blokādi, ziņas par jaunākajiem notikumiem turpināja pienākt no Latvijas Radio slepenās pagrīdes studijas Salaspilī.

Ar savām atmiņām par pagrīdes studijas darbību dalīsies: Dzintris Kolāts, kurš būs arī atmiņu vakara moderators, Aigars Semēvics, Sergejs Kruks, Elita Mīlgrāve.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Apmeklējumam nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 14. septembra plkst. 10.00, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz 67216367, vai arī atzīmējoties šeit.

Tiekamies 14. septembrī plkst. 18.00 Salaspils kultūras namā “Rīgava”!

Pasākuma organizators Daugavas muzejs veiks pasākuma foto un/vai video uzņēmumus, un tie var tikt publicēti organizatora Interneta vietnē, sociālajos tīklos un/vai citos informācijas resursos. Ja Jūs ierodaties pasākuma vietā, Jūs piekrītat sava attēla publicēšanai. Jūs jebkurā brīdī varat atsaukt savu piekrišanu un iebilst pret sava attēla publicēšanu, nosūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

logo EHD

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis