Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Stāstu un stāstnieku diena 1.septembrī Dolē pie Daugavas

Pie DaugavasPl

Stāstu stāstīšana un klausīšanās ir viena no senākajām cilvēku pamatvajadzībām.  Uz tās balstās folklora, mutvārdu daiļrade.  Jau vairākus gadus Latvijas novados notiek stāstniecības festivāli.  Salaspils novads ir ne mazāk bagāts ar vietējiem nostāstiem, leģendām, teikām. Tam ir neatkārtojama savdabība, ko piedod Daugavas klātbūtne.

Kā rodas stāsts? Šo mistiku jauniešu auditorijai izstāstīs Jana Kolbina. Un tieši tobrīd viņa kļūs stāstniece. Jana, kurai šogad bija lemts nominēt Latvijas labākos stāstniekus, dalīsies ar savu dzīves pieredzi. Tā tik jaunam cilvēkam kā Jana ir apbrīnas vērta un iedvesmojoša.

Viena daļa iepriekšējās paaudzes stāstījumu, kas savulaik vākta appludināmajā Rīgas HES teritorijā, tagad glabājas Folkloras krātuvē. Ir vērts tajā ielūkoties. Interesantākos no tiem pārstāstīs vēsturniece Anita Krūmiņa.

Bet ļoti iespējams, ka vēl vairāk nostāstu, pieredzes stāstu, atmiņās glabātā  ir pie pašiem stāstniekiem? Kur tādus atrast, jautāsiet. Tāpēc jau tiek rīkots stāstniecības pasākums Dolē  pie Daugavas.  Atgadījumus iz dzīves pie upes iedvesmos atcerēties  folkloras pētnieks, arī stāstnieks Guntis Pakalns. Katrs no mums var uz brīdi  būt stāstnieks.

Īpašo noskaņu pasākumam piešķirs folkloras kopas “Rāmupe”  kokles skaņas, kopējas dziesmas un zāļu tējās pie kopēja galda.

Neatņemama Doles salas kultūras mantojuma sastāvdaļa un vietējā tradīcija - pasākumā būs karsti kūpinātas zivis. Bet par veiksmīgiem makšķernieku lomiem ‘’stāstīs” uz ugunskura vārītā uha (makšķernieku zupa) .

Ikkatrs, kas jūtas piederīgs un iederīgs Daugavas krastiem, būs gaidīts Doles salas “Vējiņos” pasākumu nojumē no plkst. 16.00. Ieeja bezmaksas.

Pasākumu atbalsta Salaspils novada pašvaldība.
Organizē Doles atbalsta biedrība un doleniete - stāstniece Anita Krūmiņa-Štikāne.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis