Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jēkaba Nīmaņa ansamblis “Māsa Latvija” spēlēs Daugavas muzeja parkā

maasalatvija1

Vasaras noslēgumā - 26. augusta pēcpusdienā - Daugavas muzejā pašā Doles salas vidū būs lieliska iespēja dzirdēt Jēkabu Nīmani mazliet neierastākā formā – jaunizveidotā ansambļa “Māsa Latvija” sastāvā. Ansamblis "Māsa Latvija" ir izveidojies tikai šogad, lai gan mūziķi, kuri tajā spēlē, to dara kopā jau kopš pagājušā gadsimta. Tas ir Jēkaba Nīmaņa veidots ansamblis par tēmu: “Latvieši spēlē folkloru”, bet ne tikai to folkloru, kas latviski, bet arī to, kas Latvijas teritorijā no citām tautām, tā teikt, to, kas reāli skanēja un ko izmantoja visās malās un nostūros.

Jēkabs Nīmanis jau publikai ir pazīstams ar tādiem projektiem kā “Lupatiņi”, mūzika teātra izrādēm (“Latviešu mīlestība”, “Persiešu valodas stunda” u.c.), un dzīvespriecīgo ansambli “Jakob Noiman Festival Band”.

Viens no galvenajiem iemesliem apvienoties ansamblī bija vēlme spēlēt tautas mūziku tā kā pašiem gribas un kopā ar tiem cilvēkiem, ar kuriem patīk to darīt. Tieši tik vienkārša formula pamatā ir aizrautībai, ar kādu visi četri iesaistītie mūziķi spēlē un dzied.

maasa latvija_2

Ansamblī piedalās profesionāli mūziķi ne tikai ar plašu pieredzi visdažādākajos žanros, bet arī ar akadēmiskām zināšanām, piemēram, Jēkaba māsa Ieva ir ne tikai obojiste un tautas instrumentu spēlētāja, pasniedzēja, etnomuzikoloģe, lektore, bet arī senās mūzikas speciāliste. Sastāvs ir tīrs gaumes, šajā gadījumā komponista un aranžētāja Jēkaba Nīmaņa gaumes, jautājums, kuram labpatikās ievīt spēlē tubu, trombonu, vibrofonu, klarneti, stabules, kokli, ģitāru. Četri mūziķi – “Jēkabs Nīmanis, Ieva Nīmane, Ernests Mediņš un Artūrs Bērziņš - iekrāsos tautas mūziku ļoti daudzās tembrālās un tematiskās krāsās.

Tāpat kā iepriekšējos koncertos Daugavas muzejā, apmeklētājus, kuri spēs turēties pretī dejošanai, aicinām ņemt līdzi sedziņas un pledus sēdēšanai, kā arī piemēroti sagatavoties laikapstākļiem! Tiekamies 26. augustā - svētdienas pēcpusdienā plkst. 16.00!

Ieeja koncertā : 5 eiro.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis