Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pavasara vēsmas Salaspils kultūras dzīvē

Valdis Skutans_hor_www

Ne tikai daba mostas jaunam sākumam - pavasara vēsmas ir jūtamas arī Salaspils kultūras dzīvē. Ir pagājuši trīs mēneši, kopš tika izveidota vienota kultūras iestāde - Salaspils kultūras nams. Daudzas lietas vēl tveram kā jaunas, bet vienlaikus lepojamies ar to, kas jau paveikts.

  1. Komanda. Lai jaunā iestāde varētu pilnvērtīgi funkcionēt, ir nokomplektēta pieredzes bagāta, radoša, saliedēta komanda, kuru vieno kopīgs mērķis – novada kultūras dzīves bagātināšana un mākslinieciskā izaugsme. Lielākā daļa administrācijas un tehnisko darbinieku nāk no “Rīgavas” un “Enerģētiķa” komandām. Salaspils kultūras namam ir vitāli nepieciešama šo profesionāļu ilggadējā pieredze, lojalitāte un mīlestība pret darbu. Savukārt jaunie speciālisti sniegs citu skatījumu uz ierastām lietām, “svaigas” idejas, ar viņu degsmi mēs sasniegsim jaunus apvāršņus. Visu uzmanību sākumā vēlējos vērst tieši iekšējās komunikācijas jautājumiem. Skaidrs, ka esam ļoti dažādi, vienam pie otra jāpierod, jāpielāgo darba stils un komunikācijas veids, taču jau sākumā zināju – šis ir komandas sports, te nestartēju es viens pats.

  2. Ārējā komunikācija, vizuālā identitāte, dialogs ar Salaspils iedzīvotājiem. Esam izveidojuši jaunu, estētisku un mūsdienu prasībām atbilstošu interneta vietni www.salaspilskultura.lv, kur regulāri publicējam informāciju par kultūras norisēm. Aktīvi komunicējam ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos. Pasākumu apmeklētības rādītāji ir auguši vidēji par 10-15%. Paldies iepriekšējai vadībai par iestrādnēm, daļu no kultūras projektiem esam saglabājuši, taču ieviesuši izmaiņas gan komunikācijas veidā, gan reklāmā. Pievērsāmies pilsētvides reklāmas vietu labiekārtošanai un apguvei. Turpmāk strādāsim, lai pasākumu piedāvājums būtu interesantāks un intensīvāks, īpašu uzmanību jaunajā sezonā vēršot uz pašu producētajiem pasākumiem un jaunradi.

  3. Vēlamies, lai novada iedzīvotāji iesaistās jaunās kultūras dzīves plānošanā, tāpēc īstenosim plašu sabiedriskā viedokļa aptaujas kampaņu. Aicināsim ikvienu salaspilieti sniegt savu redzējumu par kultūras norisēm novadā. Mūsu ilgtermiņa prioritātes ir ne tikai kvalitatīva izklaide, bet arī izglītojošā kultūras funkcija un mūžizglītība, kā arī sabiedrības saliedēšana. Kopā radīsim īpašu Salaspils kultūras vidi, lai ikvienam iedzīvotājam būtu iespēja iesaistīties kādā no kultūras aktivitātēm.

  4. Tuvāko mēnešu darbs ir mūsu brīnišķīgo amatiermākslas kolektīvu pienācīga sagatavošana XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Ir svarīgi, lai Salaspils novads tiktu godam pārstāvēts Latvijas mēroga kultūras pasākumos, tāpēc aktīvi sadarbojamies ar amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, veidojam kolektīviem vienotu vizuālo identitāti, reklāmas materiālus. Gatavojamies Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem, Salaspils novada svētkiem un Puķu draugu saietam. Šis gads būs piesātināts ar dažādiem kultūras notikumiem, tāpēc mūs gaida ārkārtīgi intensīvs un izaicinājumu pilns, taču aizraujošs darbs!

Salaspils kultūras nama direktors Valdis Škutāns

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis