Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“100 grāmatzīmes Latvijai” no salaspiliešiem

4 gramatzimes

2. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursa "Mana grāmatzīme" noslēguma izstāde "100 grāmatzīmes Latvijai".

Žūrija, kurā strādāja Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, grafiķe Agita Zālīte un žūrijas priekšsēdētājs LMA profesors grafiķis Juris Petraškevičs, augsti novērtēja konkursā iesūtīto darbu radošumu un kvalitāti, kā arī sīvā konkurencē izvirzīja simts darbus izstādei “100 grāmatzīmes Latvijai”, starp kuriem ir arī Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu -Marijas Mičules, Annas Gulbes, Tīnas Kristiānas Dansones un Katrīnas Kirillovas- darbi.

Anna Gulbe par savu darbu „Ex libris manai skolas bibliotēkai” saņēma īpašu Latvijas Nacionālā kultūras centra balvu.

Ex libris ir grāmatas īpašumzīme – miniatūrgrafikas mākslas darbs, kas radīts kādā no klasiskajām grafikas estampa tehnikā. Konkursa mērķis bija rosināt bērnu interesi par dažādām grafikas tehnikām un, protams, par grāmatām.

Izstāde LNB darba laikā būs skatāma līdz 2018. gada 30. aprīlim.

Konkurss un izstāde “100 grāmatzīmes Latvijai” ir Latvijas simtgades notikums.

Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītāja Evija Mitkus

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis