Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils amatierteātrim - 15

sesija kopaa1

„Biežāk novērtēsim un priecāsimies paši par sevi! Uzsitīsim sev pa plecu: tu esi malacis! Ir jāprot pieņemt patiesību, ka pasaule nestāv uz vietas. Tāpēc maināmies paši un dzīvē nepazūdam,” šie vārdi no Zanes Kraujas lugas „Trīs košas dāmas” ir gluži kā kultūras nama „Enerģētiķis” amatierteātra darbības moto. Kolektīvs gada nogalē Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā svinēja 15 gadu jubileju un saviem draugiem un atbalstītājiem izrādīja Žana Anuija lugu „Orķestris”.

22. decembrī Oranžērija bija pārvērsta maģiskā krāsu, gaismu un mūzikas ietvertā telpā, kurā visi klātesošie neviļus kļuva par izrādes dalībniekiem.

Salaspils amatierteātris darbojas kopš 2002. gada, un tā režisore nemainīgi ir Edīte Neimane. Ilgus gadus režisore iestudē izrādes Latvijas amatieru teātros, strādā par režijas pedagogu, ir Rīgas amatierteātru koordinatore. Salaspilī bijusi dažādu pasākumu režisore gan kultūras namā „Enerģētiķis”, gan citur pilsētā.

Edīte Neimane pulcē ap sevi radošus cilvēkus, kuri veido Salaspils amatierteātra pamatsastāvu. Šobrīd teātrī darbojas piecpadsmit aktīvi un radoši cilvēki, kuri savā brīvajā laikā izzina teātra mākslas pasaules filozofiju, psiholoģiju un saskarsmes burvību. Laikā no 2002. gada līdz 2017. gadam iestudēta 21 izrāde. Teātra mērķis ir daudzveidīgu teātra formu attīstība, kas nozīmē gan inovatīvu formu ieviešanu, gan atbalstu klasiskajām tradīcijām.

Salaspils amatiereātris guvis atzinību gan Latvijas amatierteātru festivālos, gan starptautiskos festivālos Lietuvā, Bulgārijā, Austrijā. Teātra repertuārā ir bijuši gan latviešu, gan ārzemju autoru darbi. Pašlaik teātra repertuārā ir gan izrādes bērniem -Ē. Vilsona „Īkstīte”, Ē. Kestnera „Punktiņa un Antons”, gan arī pieaugušajiem - M. Zīles „Trīs košas dāmas” un A. Strindberga „Jūlijas jaunkundze”, un ar šo izrādi teātris piedalījās vairākos starptautiskos festivālos. Jaunākais darbs ir izrāde „Domājot par Frīdu…”, kas ir stāsts par meksikāņu gleznotājas Frīdas Kallo likteni un mīlestību.

Salaspils amatierteātris un režisore Edīte Neimane ir sākuši darbu pie Ā. Alunāna lugas „Šneiderienes”. Tā būs veltījums latviešu teātra tēvam Ādolfam Alunānam viņa 170. jubilejā. Ar šo izrādi Salaspils amatierteātris pretendē piedalīties XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos 2018. gada vasarā.

Teātris un režisore saka paldies par sadarbību visiem draugiem un atbalstītājiem, kuri visus „15” ir bijuši līdzās un palīdzējuši teātrim uzplaukt savā meistarībā. Aicinām baudīt izrādes klātienē arī turpmāk!

Salaspils amatierteātra dalībniece,
k/n „Enerģētiķis” mākslinieciskā vadītāja
Karīna Matuseviča

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis