Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Lasīšana un lasītprieks iet roku rokā

Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā šogad uz Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas pasākumiem tika aicināti Salaspils 1. vidusskolas 4. klašu skolēni. Pieminot pasaulē populārās rakstnieces A. Lindgrēnes 110. dzimšanas dienu un iekļaujoties šīs nedēļas tēmā Ziemeļu salas, tika lasīts fragments no grāmatas „Mēs - Sālsvārnas salas vasarnieki”. Pateicoties rakstnieces labestības caurstrāvotajiem darbiem – bērni iepazīst iejūtību, līdzjūtību, izpalīdzību un daudzas citas cilvēciskas vērtības. A.Lindgrēne ir iedvesmojusi neskaitāmas lasītāju paaudzes un daudzi ir kļuvuši par aizrautīgiem grāmatu draugiem. Ceram, ka mūsu klausītājus ieinteresēja šī grāmata un viņi to izlasīs.

Foto SNB_271117

Turpinājumā bērniem nācās improvizējot nodarboties ar makšķerēšanu. Katram bija jāizvelk zivtiņa, pie kuras piestiprināts jautājums par Ziemeļvalstīm, A.Lindgrēnu vai viņas darbiem. Jautrā gaisotnē tika nomakšķerētas visas zivis un jautājumi atbildēti.

Foto SNB_2271117

Savukārt Dienvidu filiālbibliotēkā Nedēļa iesākās ar grāmatu izstādi „Ziemeļu salas.”Rīta stundas lasījumi notika 8. un 14.novembrī un uz tiem bija ieradušās 4 PII „Saime” bērnu grupas, kopā 80 bērni. Šoreiz bērni tika iepazīstināti ar vairākām grāmatām, t.sk. M.Kunnas „Bagātību sala”, D.Defo „Robinsons Krūzo”, S.Neiendorfs „Kapteinis Šārkijs un bagātību salas noslēpums”, „Pirāti” u.c. Tika lasīti fragmenti no grāmatām, runāts par kuģiem, pirātiem, meklēti dārgumi grāmatu ilustrācijās, nogaršoti krāsaini dārgumu akmentiņi. Bērniem bija iespēja apskatīt īstus pusdārgakmeņus: halcedona lodi, magnezīta olu, kalnu kristālu, ametistu, dūmu kvarcu, kalnu kristālu, zaļo ahātu u.c. Uz pasākumu ieradās gan tādi bērni, kas bibliotēkā bija pirmo reizi (jaunākās grupiņas), gan tādi, kas bijuši agrāk citos pasākumos. Viņos radās interese gan par bibliotēku, gan par konkrētām grāmatām. Daudzi izteica vēlēšanos kopā ar vecākiem kļūt par bibliotēkas apmeklētājiem.

Krēslas stundas lasījums notika 16.novembrī. Sveču gaismā kopīgi tika lasīti fragmenti no U.L.Lundbergas darba „Ledus”, somu autores T.Jānsones autobiogrāfiskajiem darbiem „Vasaras grāmata” un „Tēlnieka meita.” Tie bija patiesi salas dzīves apstākļu tēlojumi, kas skatīti ar bērna acīm caur humora prizmu. Pārrunātas tādas tēmas kā somu literatūra un tās īpatnības, jo tiek rakstīts gan somu, gan zviedru valodā, Somijas valsts simtgade, somu un zviedru nacionālā virtuve, kā radies „zviedru galds” u.c. Tas bija jaukā gaisotnē un domubiedru grupā pavadīts vakars bibliotēkā.

Foto Saulkalne_271117

Saulkalnes filiālbibliotēka rīkoja 3 lasījumus – Rīta stundas lasījumu bērnudārza PII Daugaviņa vecākajai grupai, Krēslas stundas lasījumu pusaudžiem, un Krēslas stundas lasījumu pieaugušajiem. Visos lasījumos tika ievērots projekta veidotāju ieteikums [aicinājums] lasījumus rīkot sveču gaismā.

Rīta stundas lasījumā bērni klausījās fragmentu no Mauri Kunnasa grāmatas “Bagātību sala”. Bērni saņēma mazas svecītes, kas palīdzēja iztēloties, ka ziemeļos ir auksti un tumši, bet svecīte dod gaismu un silda. Pēc tam bērni zīmēja zīmējumu "Mana sapņu sala".

Krēslas stundas lasījumā pusaudžiem tika lasīti fragmenti no Marijas Turtšaninovas grāmatas “Marēsi. Sarkanā klostera hronikas”.

Krēslas stundas lasījumā pieaugušajiem tika lasīts fragments no Ullas-Lēnas Lundbergas grāmatas „Ledus”, pēc tam tika stāstīti ceļojumu iespaidi, apmeklējot dažādas ziemeļu salas.

Šādas priekšālasīšanas stundas noteikti ir nepieciešamas, lai veicinātu interesi par lasīšanu un tuvinātu grāmatai.

Lai nezūd lasītprieks! Mēs priecājamies par katru jaunu lasītāju.

Foto: L.Ozoliņa, J.Vdovičenko, A.Grīnblate

 

Sagatavoja

Bērnu un jauniešu nodaļas vadītāja I.Siņica

Dienvidu filiālbibliotēkas vadītāja D.Mosāne

Saulkalnes filiālbibliotēkas vadītāja A.Grīnblate

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis