Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Okupācijas muzeja izdotajā piemiņas vietu ceļvedī ir vieta arī Salaspilij

8 celvedis

Latvijas Okupācijas muzejs izdevis "Piemiņas vietu ceļvedi pa Rīgu un Rīgas apkārtni. Latvija un tās iedzīvotāji cīņā par savu valsti un pretestība okupācijas varām, 1918–1991”. Grāmatas autori ir mākslas zinātniece Kristīne Čakstiņa un vēsturnieks, mākslas zinātnieks Rihards Pētersons.

Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Politiski represēto apvienības kopīgi veidotais ceļvedis ir aicinājums doties Rīgas un tās tuvākās apkārtnes kultūrvidē. Grāmatā apkopoti ap 200 objektu, kas sakārtoti tematiskā un hronoloģiskā secībā.

Grāmatas ievadā ir teikts: “Ceļvedis pa pirmās Latvijas neatkarības divdesmit divu gadu un okupācijas piecdesmit viena gada pieminas vietām Rīgā un apkaimē liek domāt. Tik daudz, bet tajā pašā laikā - tik maz. Tik daudz okupācijas, tik maz neatkarības. Tik daudz apspiešanas, tik maz brīvības. Tik daudz pagātnes smaguma...”

Grāmata ir stāsts par Latvijas 20. gadsimta politiskās vēstures notikumiem, ko palīdz izprast gan mākslinieciski izteiksmīgi pieminekļi, gan pavisam necilas piemiņas zīmes. Salaspils novadā ceļvedis iepazīstina ar Latvijas Atbrīvošanas cīņās kritušo igauņu un latviešu karavīru kapiem Salaspilī un Avotos, Salaspils memoriālu un 1991. gada konspiratīvās radiostacijas vietu Gaismas ielā.

Ceļvedis rosinās turpināt aizraujošo izpētes un izziņas procesu un padomāt, vai ir izdarīts pietiekami, lai nākamās paaudzes zinātu un izprastu to gadsimtu, kurā dzima Latvijas valsts un ko tik smagos pārbaudījumu brīžos, kopīgiem spēkiem izdevās nosargāt un saglabāt.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis