Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Deju kopa “ŪSA” piedalās starptautiskā tautas mākslas festivālā Baltkrievijā

Usa120170718

Pavisam nesen, no 28. jūnija līdz 4. jūlijam, kultūras nama “Rīgava “ vidējās paaudzes deju kopa “Ūsa” pabija Baltkrievijā, kur piedalījās starptautiskajā tautas mākslas festivālā “Draudzības vainags 2017”.

Festivāls Babrujskas pilsētā notika jau 14. reizi. Tas pulcināja vienkopus dziedošus un dejojošus tautas mākslas kolektīvus, individuālos izpildītājus, teātra un improvizācijas kolektīvus, kā arī mūziķus no visas pasaules – šogad kopumā 32 kolektīvus no 24 valstīm.

“Ūsa” uzsāka gatavošanos festivālam jau pavasarī, kad tika uzrakstīts kultūras projekts un iesniegts Salaspils novada domē, izveidota koncerta programma un aizvadīts rūpīgs mēģinājumu posms, kā arī veikti citi organizatoriski darbi.

Festivāla pirmajā dienā piedalījāmies atklāšanas koncerta mēģinājumos ledus arēnā kopā ar visām pārējām valstīm. Pēcpusdienā jau sniedzām pirmo koncertu Babrujskas traktoru un agregātu rūpnīcā. Tur mūs laipni sagaidīja ar tradicionālo maizi karavaju, izvadāja un parādīja rūpnīcu. Vienlaikus Mākslas pilī notika preses konference, kurā piedalījās visas valstis kopā ar festivāla organizētājiem. Deju kopu “Ūsa” preses konferencē pārstāvēja Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, kurš pastāstīja klātesošajiem par mūsu radošo ceļu līdz festivālam, kā arī pateicās organizatoriem par doto iespēju būt festivāla dalībnieku vidū.

Nākošajā dienā Babrujskas ledus arēnā ar grandiozu pasākumu notika festivāla atklāšana, ko ievadīja iespaidīgs lāzeršovs, svinīgas uzrunas un atklāšanas vārdi no festivāla orgkomitejas un vietējas izpildvaras. Atklāšanas koncertā katra valsts uzstājās ar priekšnesumiem, kas tika uzņemti ar lielām skatītāju ovācijām - koncertu klātienē skatījās apmēram 4000 skatītāju. Koncerta kulminācija bija kopīgi dejota Baltkrievu tautas deja "Ļavoņiha", kuru dejoja dejotāju pāri no 8 valstīm, protams, arī mūsu labākie.

Usa220170718

Sestdien svētki pilsētā turpinājās ar visdažādākajām izklaidēm, demonstrējumiem, šoviem un amatnieku un mājražotāju tirdziņu, kā arī ar festivāla dalībnieku koncertiem dažādās pilsētas vietās un uzņēmumos.

Festivāla noslēguma dienā piedalījāmies teatralizētā svētku gājienā centrālajā pilsētas laukumā, kopīgos priekšnesumos, vērojām svētku šovu, ko bija sarūpējusi svētku orgkomiteja, vakarā piedalījāmies noslēguma koncertā ledus arēnā, kur notika arī visu dalībnieku apbalvošana, godalgu pasniegšana un svinīgā festivāla slēgšana.

Festivāla laikā līdztekus koncertēšanai piedalījāmies arī daudzās citās aktivitātēs gan festivāla ietvaros, gan ārpus tā. Nacionālajā vakarā, kas notika Babrujskas Mākslas pilī, tāpat kā pārējie festivāla dalībnieki, bijām sarūpējuši latvisku cienastu – mūsu čaklās saimniecītes un saimnieki cēla galdā dažādas nacionālas uzkodas, saldumus un atspirdzinošus dzērienus, ko atvedām līdzi no mājām. Nosecinājām, ka pie Latvijas galda kupls apmeklētāju pulks bija līdz pat pašām pasākuma beigām, kas bija jau krietni naktī.

Festivāla “Draudzības vainags” ietvaros notika arī konkurss “Vainags kā festivāla simbols – dāvana festivālam”, kurā katra valsts, kas vēlējās tajā piedalīties, izgatavoja simbolisku vainaga formas darinājumu no nolikumā paredzētajiem materiāliem, kādā no piedāvātajām tehnikām (pinumi, floristika, keramika, kokgriezums, u.c.). Vainagā bija jāietver valsti raksturojoši simboli, zīmes, jāpievieno apraksts. Mūsu vainags bija veidots keramikas tehnikā, izmantojot akmens masu, kombinācijā ar dabisku materiālu pinumiem un abu valstu krāsu karogu lentām, tajā bija ietverti mūsu pilsētu raksturojoši simboli. "Ūsas” prezidents Ainārs Lāčgalvis savukārt izveidoja vainaga aprakstu, detalizēti izskaidrojot tā ideju, simbolu nozīmes, Latvijas un Baltkrievijas simbolisko sasaisti ar mūsu likteņupi Daugavu.

vainags mers

Ļoti priecājamies par iegūto augstāko - “Grand prix” novērtējumu konkursā un sakām paldies kopīgās idejas realizētājiem – keramiķiem Aleksandram Zobenam un Kristīnei Zobenai-Zālītei. Mūsu vadītāja Brigita Čikste galveno balvu un uzvarētāju diplomu saņēma noslēguma koncertā daudzo skatītāju priekšā.

Piedalīšanās festivālā “Draudzības vainags” tika īstenota ar Salaspils novada domes finansiālu atbalstu Kultūras projektu konkursa ietvaros. Deju kopa “Ūsa” pateicas arī ‘’Ūsiņa”’ dejotājam Guntim Orlovskim par palīdzību brauciena sagatavošanā.

Daiga Lāčgalve,
Deju kopas “Ūsa dejotāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis