Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Līnijdejotājas uzstājas Minskā

7 liinijdejotaajas

21. jūnijā Salaspils līnijdeju grupa „Lucia’s Linedancers”  devās izbraucienā uz Baltkrieviju. Sadarbībā ar Latvijas – Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas  biedrību  un mūsu aktīvo līnijdejotāju Ievu Dzeni  mums radās brīnišķīga iespēja sadraudzēties ar Minskas veterānu kultūras pils  deju  grupu „Vjartanne”  un tautas dziesmu ansambli „Večarina”.  Kopā mēs nolēmām  sagatavot koncertu Minskas pilsētas skatītājiem  ar dažādiem priekšnesumiem.  Tā tapa kopīgs projekts – muzikāls vakars ar nosaukumu „Visi karogi ciemos pie mums”. Mēs baltkrievu skatītājus priecējām ar sešām dejām.

22. jūnijā Minskas veterānu kultūras pilī notika koncerts, un apmeklētāju bija tik daudz, ka visas skatītāju vietas zālē bija aizņemtas. Priekšnesuma skatītāji  ar interesi vēroja katru mūsu uzstāšanos, jo pie viņiem nedejo līnijdejas,  un viņiem nav priekšstata, kas šādas dejas ir. Pēc koncerta sekoja skaļi aplausi un gaviles. Kā pirmo deju izvēlējāmies popūriju latviešu mūzikas pavadījumā, kura raksturo mūsu kultūru. Otrā deja  bija  „dāvana”  mūsu draugiem, jo dejojām pie dziesmas no Eirovīzijas koncertprogrammas, ko izpildīja baltkrievu  duets. Dejojām vēl citas dejas. Bija kantrī stila deja, kabarē stila deja, estrādes un rokenrolla stila dejas. Arī  mūsu jaunie  draugi sagatavoja priekšnesumus, tās bijas baltkrievu tautas dziesmas un dejas. Mums bija iespēja iepazīties ar Baltkrievijas kultūru un tās vēsturi.

Mūsu  jaunajiem draugiem  patika visas dejas. Viņi uzteica mūsu krāšņos skatuves tērpus. Izbrīnu viņos radīja tas, ka mēs dejojam dažāda stilu dejas, ne tikai kantrī stila dejas. Tā mēs viens par otru uzzinājām daudz jauna un interesanta.

Pēc koncerta kultūras pils administrācija pateicās par piedalīšanos projektā un priecājās, ka viņiem ir jauni draugi no Latvijas. „Lucia’s Linedancers” vadītāja Lūcija Sniķere saņēma  draudzības kausu un laba vēlējumus turpmākājā radošajā darbībā kultūras jomā.

Abas puses atzina, kā mūs  visus vieno radošums, darbošanās prieks, kā arī atvērtība jauniem izaicinājumiem.

 „Lucia’s  Linedancers” 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis