Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Māksla nebeidzas nekad nekad

Cilvēks ir radīts, lai radītu nevis ārdītu, un Mākslas dienās ikvienam ir ļauts sevī meklēt radītāju un mākslinieku. Tā arī notika Salaspilī, kad zem devīzes „Uzziedi pavasarim!” mākslinieku sevī atrada gan lieli, gan mazi.

Salaspils Mūzikas un mākslas skolā radošajā tikšanās reizē ar košo mākslinieci Elitu Patmalnieci ikvienam pielipa viņas optimisms un radīšanas azarts. Elitas vienkāršība un elpošana ar mākslu vienā ritmā, un atziņas par mākslu ir kā vitamīns pavasarī: „Viss skaistais rodas no mākslas… Var uztaisīt jebko! Tad, kad cilvēks rada, tad viss ir viņā pašā… Tev vecumdienas nemaz nepienāk. Tu dzīvo un kusties. Un kad vairs nekusties, tad ir "Āmen!"”

Visu nedēļu mākslas skolas pedagogi Antra Ivdre, Evija Mitkus, Aldis Reicis un Māra Veitnere vadīja dažādas meistardarbnīcas – glezniecības, grafikas, lietišķi dekoratīvās mākslas un zīda apgleznošanas.

Salaspils novada Sociālā dienesta Sociālajā centrā Mākslas dienu ietvaros tika izstādīta Goda salaspilieša ilggadēja Salaspils 1.vidusskolas un Mūzikas un mākslas skolas tēlotāja mākslas pasniedzēja Ojāra Bērziņa un viņa meitas gleznotājas Vaivas Šmites mākslas darbi. Sirsnīgs paldies Ojāra Bērziņa dzīvesbiedrei Vizmai Bērziņai par šo sniegto iespēju, paldies Vaivai un paldies visiem izstādes apmeklētājiem. Kā atsauksmju grāmatā ierakstīja Daina Zilauce - paldies par "sarunu" klusumā...

Mākslas dienu ietvaros aprīļa pēdējā nedēļā PII “Saulīte” katru dienu notika bērniem dažādas radošas nodarbes. Bērni zīmēja netradicionālajās tehnikās – ar PVA līmi, sāli un akvareļu krāsām, guaša krāsas skūšanās putās pārvēršot interesantos ornamentos, stikla bumbiņas ripinot guašas krāsās, tās sapludinot un iegūstot krāsainas pārvērtības, zīmēja enkaustikas tehnikā.

Iestādes pedagogi pulcējās radošajā seminārā “Veidosim pavasari dažādās tehnikās” . Grupu skolotājas varēja praktiski darboties ar mālu, plastiku, plastilīnu. Pedagogi ar vienkāršām metodēm izveidoja mākslas cienīgus izstrādājumus – vāzes, karotes, pūces, zaķus, zirnekļus un putnus. Metodiķe Maija Līce atzīst: „Esam priecīgi, ka šogad pavasari sagaidījām tik krāsaini un radoši darbojoties Mākslas dienās.”

Bet lietainajā pavasara sestdienā visa rosīšanās norisinājās kultūras namā „Rīgava”, kur kultūras nams „Enerģētiķis” kopā ar Salaspils Mākslas studiju, radošo apvienību „Sapnīca”, IK „Amarana Design” un Salaspils Mūzikas un mākslas skolu piedāvāja plašas iespējas, kā pašam darboties un radīt – ebru zīmēšanas, smilšu bēršanas, medaljonu veidošanas, hennas zīmējumu, zīda apgleznošanas, grafikas un gleznošanas, puķupodu apdarināšanas un sejiņu apzīmēšanas darbnīcas. Bet tie, kas noskatījās radošās apvienības „Pasaku nams” koncertprogrammā „Kas dzīvo varavīksnē” varēja kopā ar Smurfiem, sūkli Bobu Kvadrātbiksi, Trollīti, putniem un Puķu meitenēm dzīvot kopā pasakā un ieraudzīt, kā uzplaukst milzu ziedi.

Mākslas dienas nebeidzas nekad nekad. Kultūras namā „Rīgava” vēl var pagūt apskatīt salaspilietes Jeļenas Akerbergas gleznu izstādi, bet Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijā Maijas Mikosas gleznu izstādi.

Agnese Reķe
Salaspils novada kultūras nama „Rīgava”
Metodiķe kultūras jautājumos

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis