Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Eiropas diena Salaspilī

eiropas diena_salaspil

Otrdien, 9. maijā, visā Eiropā atzīmēja Eiropas dienu jeb Eiropas Savienības (ES) dzimšanas dienu. Tā simbolizē mieru un vienotību dažādu valstu starpā, arī to valstu starpā, kas kādreiz ir karojušas viena ar otru. 2003.gada 20.septembrī Latvijā notika referendums par dalību ES, kurā par iestāšanos ES Latvijā nobalsoja 67% balsotāju.

Līdztekus citām pašvaldībām arī Salaspils novads 9.maijā pie kultūras nama „Rīgava” svinēja Eiropas dienas svētkus. Klātesošos sagaidīja un sveica Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, atzīmējot Eiropas Savienības pirmsākumus un tās nozīmi šodien. Eiropele savukārt aicināja iesaistīties izglītojošās spēlēs un konkursos, izzinot Eiropu, tās vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru un, protams, arī faktus par ES. Bērni un pieaugušie varēja no lieliem puzles gabaliem salikt Eiropas karti, iepazīt visu valstu prezidentus un karogus, mēģināt salikt no zilbēm 24 ES oficiālo valodu nosaukumus. Spēles „Es esmu ES” finālā, pareizi atbildot uz jautājumiem par Eiropu, varēja tikt arī pie dažādu ES valstu gardumiem. Uz vietas bija iespēja kārtot „Eiropas Savienības mājas” rīkoto Eiropas eksāmenu un noskaidrot savu erudīciju. Bet pirms īru mūzikas grupas „McPatricks” dzīvespriecīgā koncerta ikviens varēja nogaršot īpaši šai dienai cepto torti.

Paldies jauniešiem no jauniešu biedrības „Zibsnis” par iesaistīšanos svētku organizēšanā un spēļu vadīšanā un „Eiropas Savienības mājai” par sadarbību!

Attēlus no Eiropas dienas Salaspilī var redzēt šeit

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis