Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laiks tautai savu spēku redzēt!

5 ziedonis_jana

3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Latgales vēstniecībā GORS norisinājās ceturtā apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija. Prieks, ka valsts svētku priekšvakarā dāvanu Salaspilij sarūpēja novadniece Jana Kolbina, kura uzvarēja bērnu un jauniešu nominācijā “Rabarbers”. Visi laureāti saņēma tēlnieces Olgas Šilovas darināto Imanta Ziedoņa statueti un naudas balvu, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Jana studē Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. Viņa ir pozitīva, radoša, atvērta visam jaunajam, prasīga pret sevi, sapņotāja, kas tic, ka kādudien cilvēku smaidi uzveiks pasaules naidu. „ Kad mans “Rabarbera” ceļš tikai sākās, dzirdēju kādu Anitas Krūmiņas (sieviete, kas mani pieteica šai nominācijai) interviju, kur viņa teica: „Un cilvēks tiešām kā tāds rabarbers izlaužas cauri vienaldzībai, cauri rutīnai, cauri pelēcībai. Jana ir aizaugusi tādā neparastā vietā Salaspilī... un ir izaugusi daudziem par prieku. Ikviens var iet pie viņas veldzēties, un ņemt spēku no viņas. Tas mani pārsteidz.” “Rabarbers” tas ir vēl viens ceļa posms. Posms ceļā uz sevi. Es nekad nevērtēju rezultātu, vienmēr par svarīgāko uzskatu ceļu, arī šajā gadījumā – tikšanās ar vizionāriem, iepazīšanās ar nominantiem, ar fonda cilvēkiem - tas bija nozīmīgākais, interesantākais, bagātinošākais,” stāsta Jana.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās.

ziedonis arnis

Imants Ziedonis mūžībā aizgāja 2013. gadā, un kopš tā laika maijs, kad izcilais dzejnieks un prozaiķis svinēja savu dzimšanas dienu, ir pasludināts par Imanta Ziedoņa mēnesi. Tālab 2013. gada maijā Ziedoņa radi dibināja stipendiju, kas bija novēlēta Latvijas Universitātes (Imanta Alma Mater) Humanitāro zinātņu fakultātes studentam. Toreiz par pirmās stipendijas ieguvēju kļuva salaspilietis Arnis Koroševskis. Galvenais kritērijs stipendijas piešķiršanai bija izcilība. Arnis ir ticies ar Imantu Ziedoni, mazs puika būdams, un saņēmis no dzejnieka autogrāfu un kā lielu dārgumu glabājis fotogrāfiju, kurā viņš ir redzams kopā ar Imantu Ziedoni. „Tas, ka esmu pirmais Imanta Ziedoņa piemiņas stipendijas ieguvējs, iezīmē gan neizsakāmu godu, gan tikpat lielu atbildības slogu. Šeit pat rodas vēlme citēt Ziedoni un izsaukties: „Puikas, šis brauciens būs tāls un smags!” Motocikla stūre nu ir manās rokās, savukārt pati stūrēšana nozīmē atbildību latviešu literatūras, kultūras mantojuma, filoloģijas, Imanta Ziedoņa vārda un personības, bet visbeidzot – pašam savā priekšā. Ar dzejnieka vārdu es šoruden piedzīvoju ziedētprieku un jācer, ka tā ilgstamība vēl kādu laiku būs neizsmeļama,” saņemot stipendiju, teica Arnis. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis