Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Krievu dziesmu ansamblim „Otrada” - pirmā pakāpe

otrada skate3

Pēc Nacionālā kultūras centra datiem 2016. gadā Latvijā darbojās aptuveni 700 vokālie ansambļi, no kuriem tikai neliela daļa piedalās skatēs un konkursos. Katru gadu tiek organizētas vokālo ansambļu skates pieaugušajiem, kuru mērķis ir nodrošināt vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību, veicināt ansambļu māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi.

Šogad Ogres apriņķa vokālo ansambļu skate tika rīkota Lielvārdes mūzikas un mākslas skolā. To rīkoja, koordinēja un vērtēja Ogres apriņķa koru virsdiriģente Aira Birziņa. Skatē piedalījās sieviešu, vīru, senioru, jauktie un pusprofesionālie ansambļi. Žūrijas sastāvā bija Antra Dreģe, Zane Stafecka un Aira Birziņa.

Skate noritēja siltā un mājīgā gaisotnē, ko nodrošināja Lielvārdes mūzikas un mākslas skolas viesmīlīgie darbinieki, akustikas un mājīguma ziņā jaukās telpas, kā arī piecpadsmit ansambļi. Visu ansambļu vokālais sniegums bija baudāms gan profesionālai, gan neprofesionālai ausij, par to liecināja arī žūrijas vērtējums skates noslēgumā.

Skatē Salaspili pārstāvēja kultūras nama „Enerģētiķis” krievu dziesmu ansamblis „Otrada” (vadītāja Tamāra Lozovska). Pārvarot uztraukumu, “Otradas” dalībniecēm priekšnesums izdevās ļoti labs. Viņas izpildīja trīs dziesmas- „Mana Tēvu zeme” (V.Pizāns, K.Skujenieks), krievu tautas dziesmas «Шкатулка моя» un «Мой муженька – работяженька». Pēdējā skatītājiem lika atdzīvoties - aplausi bija grandiozi.

Apsveicam mūsu ansambli „Otrada” ar iegūto I pakāpi un 40,17 punktiem. Lepojamies ar dalībniekiem un novēlam arī turpmāk pilnveidot vokālās prasmes un biežāk priecēt savus skatītājus ar koncertiem!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis