Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils Jauktais koris “Elpa” Carnikavas Koru karos saņem nomināciju “Jestrākais koris”.

2017.gada 11.februārī Carnikavas Tautas namā notika draudzīga dziesmu, dzīvesprieka un izdomas cīņa par muzikālām nominācijām “Carnikavas Koru kari 2017”.

Mājasmātes Carnikavas sieviešu koris “Undīne” jau astoto reizi pulcēja kopā korus no dažādām Latvijas vietām. Šogad, līdztekus vīru koriem “Staburags” (Aizkraukle), “Tēvzeme” (Rīga), “Vecie draugi” (Krimulda) un mājiniekiem - Carnikavas kamerkorim “Vēja balss”, par muzikālajām nominācijām cīnījās arī Salaspils jauktais koris “Elpa”. Pasākums bija labi apmeklēts un skatītāji ar lielu interesi sekoja līdzi koru cīņām.

Visi kori sniedza priekšnesumus trīs kategorijās: "Kora Hīts 2017" (tiek izpildīta dziesma, kas ir tuva kora garam 2017.gadā); "Dziedi manu dziesmu" (vīru koris dzied sievu kora dziesmu; sievu koris - vīru kora dziesmu; jauktais koris - vīru koru dziesmu); "Nerātnā dziesma" (dziesma tiek izpildīta ar kustībām un papildu klavierēm tiek izmantoti vēl kādi citi mūzikas instrumenti).

Protams, neiztika arī bez kompetentas un smaidošas žūrijas. Šogad žūrijas sastāvā visus korus uzmundrināja un iedvesmojošus novēlējumus teica profesors Edgars Račevskis, analizēja sentimentālā carnikaviete, dziedātāja un soliste Astra Dreimane un allaž gan labu vārdu, gan kritiku atrodošais kādreizējais grupas “BTH” solists Jānis Grīnvalds.

Kori bija rūpīgi gatavojušies dziesmu kariem un, kaut arī ar dažādu izpratni par konkursa nolikumu, katrā korī bija kas interesants un aizraujošs. Varēja dzirdēt gan hītus, redzēt meiteņu brīnumainās pārvērtības, kļūstot par nopietniem vīriem, un vīru emocionālo sievu kora dziesmu dziedājumu, baudīt patiesi kvalitatīvu kora dziedājumu, gan, protams, priecāties par jautrajām, apģērbu un izpildījuma ziņā spriganajām koru Nerātnajām dziesmām.

Koris “Elpa” dziesmu cīņās kā kora hītu bija izvēlējies Ā.Šķepasta dziesmu “Zvaigznes”, vīru kora dziesmu jūrnieku kreklos skandēja latviešu tautas dziesmu Dz.Kļaviņa apdarē “Vecie zvejnieki”, bet kā Nerātno dziesmu bija izvēlējies latviešu joku dziesmu darinātāja Andra Freidenfelda labi zināmo “Čiekurs, egles dēls”, kuru kora balsīm ar klavieru pavadījumu, akordeona, bungu un tamburīna piedalīšanos, ļoti prasmīgi bija pārveidojis Edgars Linde. “Čiekurs” izpelnījās nedalītas skatītāju simpātijas un milzīgas ovācijas, jo koris ne tikai rūpīgi bija domājuši par tērpiem (skaistos čiekurus un egles uz krekliņiem zīmēja kora dziedātāja Megija), bet arī prasmīgi spēlēja mūzikas instrumentus, dziedāja ar milzīgu pārliecību un entuziasmu, un diriģenta Ainara Mēness atraktivitāte dziesmas laikā lauza visus priekšstatus par tradicionālo diriģēšanas stilu, kas korim un skatītājiem deva vēl papildu enerģiju.

Koris “Elpa” dziesmu cīņās, iegūstot 86 punktus, saņēma nomināciju Jestrākais koris un šis muzikālais šovs visu atmiņās paliks kā patiesi skaists, dinamisks, jautrs un piepildīts pasākums, kurā katrs varēja parādīt savu varēšanu, izdomu un kvalitāti.

Kora “Undīne” video kanālā pieejami visi dziesmu video

https://www.youtube.com/channel/UCbNwBe13X65ANSs2q42yvOg

taču sekojot šīm saitēm iespējams apskatīt tieši Elpas priekšnesumus

https://www.youtube.com/watch?v=3sNPUwD9p58

https://www.youtube.com/watch?v=2xvULcyu4Ag

https://www.youtube.com/watch?v=eB4P4Tvcmkw

 

Kultūras nama “Rīgava” Sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Tilaka

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis