Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jauniešu koris “Balsis” Valentīndienas koncertā “MĪLESTĪBA=II” Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī pārsteidzis un iedvesmojis

2017. gada 14. februārī plkst.20.00 Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijā savā trīsdesmitajā darbības sezonā Jauniešu koris “Balsis” izpildīja unikālu un savdabīgu viena vakara performanci. Starp kaktusiem un sukulentiem veidojās skaņu, krāsu, gaismu eksperiments - koncerts, atklājot iedvesmu gan apmeklētājos un dalībniekos, kādu tradicionālā kormūzikas koncerta forma parasti nepiedāvā. Skatītāji baudīja dzeju, kora skaņdarbus, koristu apvienību solo instrumentālos un vokālos darbus, kā arī priekšnesumu, kurā tika lietas akrila krāsas, veidojot mandalas un atspoguļojot procesu uz lielā ekrāna.

Koncerta koncepts iepriekš ticis īstenots “Latvijas Gāze” vēsturiskajā gāzes tvertnē, kur lielā telpa ar savdabīgajām akustikas un vides iespējām ļāva eksperimentēt ne vien ar skaņu, bet arī radīja interesi atļauties veidot krāsu objektu, iesaistot multimākslinieku, biedrības “Cita Abra” vadītāju Pēteri Brīniņu un Latvijas Mākslas akadēmijas jaunos māksliniekus.

Ņemot vērā koncerta programmas specifisko un vērtīgo saturu,  šoreiz tā pamatideja tika radīta telpā ārpus Rīgas, lai satiktos ar jauniem klausītājiem.  Nacionālā botāniskā dārza Oranžērija bija ļoti teicama izvēle, jo ļāva izpildītājiem ne vien meklēt jaunus vizuālos un scenogrāfiskos risinājumus, bet arī radoši izpausties ar svaigu konceptu, ņemot vērā telpu akustiku, klimatu un augu klātbūtni.

Diriģents Ints Teterovskis teica paldies visiem dalībniekiem, klātesošajiem un atbalstītājiem. Jāpiebilst, ka Jauniešu kora “Balsis” koncerts “MĪLESTĪBA=II” tapa arī ar Salaspils novada kultūras projektu konkursā piešķirtā finansējuma atbalstu.

 

Kultūras nama “Rīgava”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Alise Tilaka

Foto: Didzis Grozds

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis