Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„Rīgava” dejo saulainajā Itālijā

rital1

Deju kolektīvs “Rīgava” savu devīto sezonu noslēdza saulainajā Adrijas jūras krastā, kūrortpilsētā Riccione, kur piedalījāmies 15. starptautiskajā deju un dziesmu festivālā.

Šoreiz latviešu tautas dejas priecēja ne tikai itāļus, bet arī citu valstu dalībniekus. Festivālā piedalījās 17 dažādi kolektīvi no Bulgārijas, Ungārijas, Slovākijas, Polijas un Igaunijas, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvs “Varis” no Smiltenes. Eksotiskākais kolektīvs bija no Marokas, kuru priekšnesums festivālam piešķīra pavisam neparastas krāsas. Festivāls sākās ar krāšņu dalībnieku gājienu un pilsētas mēra svinīgo uzrunu. Arī noslēgumā visi kolektīvi tika apsveikti, taču katram tika atrasti īpaši pateicības vārdi. Žēl, ka nepiedalījās neviens itāļu kolektīvs, jo gribējās redzēt arī kādu no vietējiem.

rital2

“Rīgavas” priekšnesumi tika uzņemti ar skaļiem aplausiem un daudziem komplimentiem. Mums gan bija arī savas īpašās atbalsta grupas – Smiltenes kolektīvs un igauņu dejotāji. Daudzi itāļu skatītāji nāca klāt un izteica atzinību mūsu dejotpriekam un skaistajiem tautastērpiem.

Ārpus koncertiem mums bija iespēja iepazīties arī ar tādām Itālijas pērlēm kā Venēcija un Florence. Abas pilsētas mūs sajūsmināja ar lielisko arhitektūru un bagātīgo kultūras mantojumu. Nedaudz traucēja tūristu pulki, bet mēs jau paši arī bijām tādi paši tūristi. Apmeklējām neatkarīgo Santomarino valsti, kas dibināta 310 gadus pirms Romas impērijas. Platības ziņā gan šī valsts ir tieši uz pusi mazāka nekā Salaspils novads, taču iedzīvotāju ir par 10 00 vairāk. Interesants brauciens bija uz netālo Gradaras cietokni, kuru viduslaikos dibinājuši mūki svētceļnieki, taču laika gaitā šis cietoksnis kļuvis par ievērojamu visas apkārtnes kultūras un tirdzniecības centru.

Laika apstākļi mūs lutināja, varējām pilnā mērā izbaudīt sauli un Adrijas jūru. Katru rītu daži drosmīgie uzsāka ar peldi saullēktā. Paši itāļi gan vairs nepeldējās, stāvēja krastā un aplaudēja mums.

Kopumā šis brauciens deva gandarījumu par to, ka varam citām tautām parādīt kaut nelielu daļu no bagātīgā latviešu kultūras mantojuma.

 

Rudīte Ķikuste, dk ”Rīgava” dalībniece

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis