Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Ūsiņš” dodas uz Meksiku

meksikas koncerts LV

Šī gada 21. oktobrī Salaspils novada kultūras nama „Rīgava” jauniešu deju kolektīvs “Ūsiņš” dodas koncertēt uz Meksiku. „Ūsiņš” ir saņēmis godpilnu uzaicinājumu pārstāvēt Latviju un piedalīties starptautiskā folkloras festivālā – 2016 Fall Cultural celebrating the 12th anniversary of its constitution, kas norisināsies dažādās Meksikas pilsētās oktobra beigās un novembra sākumā.

Šis ceļojums ir jauniešu sen lolots sapnis, kuram kolektīvs gatavojas jau divus gadus. Šajā koncertceļojumā ar latviešu tautas deju JDK “Ūsiņš” iepazīstinās daudzus Meksikas iedzīvotājus. Jaunieši uzstāsies tādās pilsētās kā Mehiko, Tlakskala, Puebla, Gvadalahara, Akapulko, Kolima un citās. Bieži ir paredzēti koncerti kopā ar citu valstu kolektīviem, pārsvarā no Latīņamerikas, bet būs reizes, kad koncertus „Ūsiņš” sniegs vieni paši.

„Ir paredzēti aptuveni desmit koncerti, vienas programmas garums ir 90 minūtes, un to izdejot ir ārkārtīgi grūts uzdevums, bet esam ilgi un smagi strādājuši, lai ar to tiktu galā,” stāsta kolektīva vadītājs Mārtiņš Pēdājs. „Protams, pēc koncertiem paredzēta arī atpūta un kultūras objektu apskate. Kurš gan varētu atteikties no Akapulko pludmales, Saules un mēness piramīdām vai Mehiko pilsētas apskates? Tas būs lielisks piedzīvojums mums visiem.”

Meksika ir ļoti krāšņa zeme, kurā dzīvo Amerikas kontinenta pamatiedzīvotāju un spāņu kolonistu pēcteči. Viens no viņiem - Eduardo Roldan Leon jau vairāk kā divdesmit gadus aicina Eiropas deju kolektīvus piedalīties Meksikas deju festivālos un atbild par festivālu veiksmīgu norisi. Šajā laikā Latviju pārstāvējuši ir tādi kolektīvi kā TDA “Liesma”, TDA “Teiksma”, TDA “Dzintariņš” un Salaspils mūsdienu deju grupa “Buras”. Visus šos kolektīvus Eduardo Roldan Leon uzņem savā un savu draugu mājās, tikai retu reizi dejotāji nakšņos viesnīcās, pārsvarā dzīvošana ir ģimenēs, bet šis fakts padarīs ceļojumu vēl eksotiskāku.

Pirms aizbraukšanas uz Meksiku UNESCO nedēļas 25. gadadienas pasākumu ietvaros „Ūsiņš” piedāvā visiem Salaspils iedzīvotājiem un citiem Latvijā palicējiem noskatīties īpašu koncertprogrammu „Ūsiņš ceļā uz Meksiku!” Salaspils kultūras namā “Rīgava” 15. oktobrī plkst. 18.00. Gaidīsim jūs koncertā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis