Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Piecas dienas nometnē – liels emocionāls lādiņš visam nākamajam gadam

5 invaliidu_nometne

No 8. līdz 12. augustam tūrisma un atpūtas kompleksā “Meža salas” notika vasaras nometne cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pateicoties Salaspils novada pašvaldībai, nevalstisko organizāciju projektu ietvaros nometne notiek jau vairākus gadus un kļuvusi par tradicionālu pasākumu, par ko mēs visi esam ļoti gandarīti un pateicīgi.  

Šogad nometnē pavisam piedalījās 25 cilvēki ar invaliditāti, pārsvarā cilvēki ar kustību traucējumiem un viņu asistenti. Nometnes norises vieta -atpūtas komplekss “Meža salas” ir ļoti piemērota šādas nometnes rīkošanai.  Komplekss atrodas netālu no Limbažiem  meža vidū un atšķiras ar savu nošķirtību no apdzīvotām vietām un ceļiem. Dzīvojām brīvdienu mājiņās, kur jutāmies ļoti komfortabli. Varējām pa īstam izbaudīt vasaras dabas bagātāko piedāvājumu!

Visi nometnes dalībnieki atrada sev tīkamu nodarbi – cits makšķerēja, cits sēņoja, cits vienkārši ieklausījās apkārtējās dabas burvībā. Protams, neiztikām arī bez kopīgām aktivitātēm un kopbildēm.

Dažāda veida radošās un sporta aktivitātes ir nozīmīga rehabilitācijas un socializācijas sastāvdaļa, īpaši cilvēkiem ar īpašam vajadzībām. Nometnes laikā tika organizētas dažādas sporta sacensības – metām grozā basketbola bumbu, sacentāmies šautriņu un lidojošo šķīvīšu mešanā u.c. Visi dalībnieki bija aktīvi, sportotgriboši un uzradīja labus rezultātus. Bet paši sportiskāki tika pie balvām.

Iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka nometnes dalībnieki labprāt piedalās radošās mākslas terapijas darbnīcās, lai iegūtu  pārliecību par savām spējām izpausties radoši un pašiem izgatavot sev nelielu piemiņas velti. Šogad mēs izvēlējamies taisīt nelielas glezniņas dekupāžā salvešu tehnikā. Un te nu ir jāsaka, ka visiem sanāca ļoti labi, daži bija pat izbrīnīti. Interesants un emocijām pārpilns bija arī Karinas Tugovas sagatavotais mēmais šovs. Gribu teikt lielu paldies maniem palīgiem un invalīdu biedrības aktīvistiem Karinai Tugovai un Lienei Adatai par atbalstu veiksmīgā nometnes norisē.

Piecas dienas nometnē pagāja nemanot. Pirms prombraukšanas iepriekšējā vakarā nometnes dalībniekiem bija iespēja izbaudīt arī pirts priekus, vakarā pasēdēt pie kopējā ugunskura un  padalīties iespaidos.

Pa ceļam uz mājām pēc visu nometnes dalībnieku ierosmes iebraucām Bīriņu pilī un  pastaigājamies pa skaisto un romantisko pils parku, ar ko arī noslēdzās mūsu nometne.

Nometne pie dabas piecu dienu garumā deva mums lielu emocionālu lādiņu visam nākamajam gadam!  Vēlreiz paldies par to visiem mūsu atbalstītājiem un draugiem!

Visu nometnes dalībnieku vārdā  -Salaspils invalīdu biedrības vadītāja Daina Bože

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis