Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Kamermūzikas vakari ar Agnesi Egliņu

Agnese EgliÅa_dzejnieka_mÄla

Nekas jau nenotiek nejauši. Arī Ņūtona ābols krītot zināja, kuru galvu kurā brīdī izvēlēties. Izvēloties Latvijas Koncertu kamermūzikas programmas 2016. gada vasarai Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzam Salaspilī, tā nu ir brīnišķīgi sakritis, ka visas trīs programmas ir ar pianistes Agneses Egliņas piedalīšanos. Agneses dzirkstošais temperaments, mūziķes talants un humors vijas cauri visai kultūras nama „Rīgava” organizētajai kamermūzikas vasarai.

Agneses Egliņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Uz pirmo koncertu Agnese ar smaidu ieradās no Dienvidāfrikas, teikdama, ka brokastu kafiju malkojusi Āfrikā, bet vakarā mūzikas mīļotājus priecēja tepat Salaspilī tandēmā ar romantisko tenoru Jāni Kurševu programmā „Dzejnieka mīla”. Jūlijā izskanēja franču un latviešu kamermūzikas koncerts kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestra domubiedriem mūzikā - flautu grupas koncertmeistara vietnieci Gunu Paulu, klarnešu grupas koncertmeistaru Mārtiņu Circeni un čellu grupas koncertmeistara vietnieci Dianu Ozoliņu.

Bet jau drīzumā, 17. augustā plkst. 19.00 notiks spāņu un čigānu mūzikas koncerts ar trīs lielisku dāmu piedalīšanos. Šajā koncertprogrammā pianiste Agnese Egliņa apvienojusies ar dziedātāju Marlēnu Keini, kuru klausītāji iepazinuši kā spilgtu mākslinieci Latvijas Televīzijas šovā “Radīti Mūzikai“, un Londonā dzīvojošo vijolnieci Kristīni Balanas, kura sevi gan Latvijā, gan Lielbritānijā ir pierādījusi kā aizrautīgu un temperamentīgu mākslinieci.

Šobrīd Marlēna Keine (soprāns) ir soliste Latvijas Nacionālajā operā – Adeles loma „Sikspārnī”, Papagena „Mazajā burvju flautā” un Barbarīna „Figaro kāzās”. Taču viņas sapņi ir augsti - dziedāt pasaules vadošajos operteātros Ņujorkas Metropolitēna operā, Londonas Karaliskajā operā Koventgārdenā, Vīnes Valsts operā, Sidnejas operā, sadarboties ar izciliem diriģentiem un mūziķiem.

Uz koncertu Salaspilī speciāli no Londonas ieradīsies vijolniece Kristīne Balanas. Latvijas vijolniece Kristīne Balanas tiek uzskatīta par vienu no universālākajām un iedvesmojošākajām savas paaudzes vijolniecēm. Kā soliste viņa ir uzstājusies kopā ar virkni orķestru, tostarp Sendajas Filharmonisko orķestri, Polijas Kamerfilarmonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas orķestri, LNSO un Sinfonietta Rīga.

Biļetes uz koncertu ir iegādājamas Salaspils novada kultūras nama „Rīgava” Biļešu Paradīzes kasē un citās tirdzniecības vietās – 7 EUR. Gaidām koncertā Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis