Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šī dieniņa, rītdieniņa, parīt pati Jāņu diena!

2206jpg

Līgo tradīcijas dzīvas ir ne tikai pie mums Latvijā, bet arī daudz kur citur pasaulē. Krievijā un Ukrainā vasaras saulgrieži tiek saukti par Ivana dienu un tiek krāšņi atzīmēta ar dažādiem pagāniskiem rituāliem.

cit06211

Šogad šajā laikā pie mums viesojas folkloras etnogrāfiskais kolektīvs „Берегиня” no Ukrainas. Labi draugi ar kultūras nama „Rīgava” jauniešu deju kolektīvu „Ūsiņš” ukraiņi kļuva, kad pagājušā gada vasarā satikās starptautiskā festivālā “Venok Druzhby ” Baltkrievijā. Salaspilī ukraiņi kopā ar horvātu kolektīvu „Koprivniçki Ivanec”, kas savukārt bija atbraucis ciemos pie senioru deju kolektīva „Rīgava”, jau svētdien sniedza vienu koncertu Rīgavas Mākslas un mūzikas dārzā. Taču dienu pirms Līgo, 22. jūnija vakarā plkst. 20.00 pie kultūras nama „Enerģētiķis” „Берегиня” kopā ar ukraiņu biedrības ansambli „Jatraņ” no Vangažiem un salaspiešiem - krievu dziesmu ansambli „Otrada” aicina uz dzīvespriecīgu dziesmu vakaru pirmsjāņu noskaņās. Ansamblis „Jatraņ” Salaspilī ir viesojies ne reizi vien abos kultūras namos un priecējis mūs ar košiem tērpiem, pozitīvo noskaņojumu un ukraiņu dziesmām.

Priecīgu satikšanos!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis